YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son dönemin popüler akımı bu kez can aldı!
ALS hastalarına destek için son dönemde popüler olan buzlu su kampanyası, İskoçya’da yaşayan 18 yaşındaki gencin canına mal oldu.
Son dönemin popüler akımı bu kez can aldı!
26 Ağustos 2014 / 21:20 Güncelleme: 26 Ağustos 2014 / 21:26

ALS hastalarına destek vermek için ABD’de başlayan ve kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan buzlu su kampanyası, bu defa hayat kurtarmak yerine bir hayatın kaybedilmesine sebep oldu.

İddialara göre, 18 yaşındaki Cameron Lancaster, içi buz dolu bir kova suyu başından aşağıya döktü ve bir kayalıktan göle atladı.İskoç gencin yüzeye çıkmamasının ardından olay yerine sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

Yaklaşık 4 saat süren çalışmanın sonunda Lancaster’ın ailesini yasa boğan acı haber geldiYapılan arama kurtarma çalışmalarının ardından Lancaster’ın cansız bedenine ulaşan yetkililer, kayalıklardan atlayarak göle dalmanın gençler arasında oldukça popüler bir aktivite olduğuna ve son dönemde buzlu su kampanyasının ardından bu popüleritenin iyice arttığına dikkat çekti.

ALS, merkezi sinir sistemi, omurilik ve beyin sapındaki motor sinir hücrelerinin azalmasıyla ortaya çıkıyor. Ünlülerin de yardımıyla bu hastalığa dikkat çekmek için ortaya çıkan buzlu su kampanyası, son dönemde popüler bir hale geldi.

ne beklersin ki
 // ubeyd
kapitalist düzenin güya yardım için insanlara yaptırdığı şu işe bak ya.
Bakanlık bir yandan basbas " suyumuz az, dikkat edelim, israf etmeyelim" der; fakat bir hastalığa dikkat çekmek için yapılan işe bak ya. bunun başka bir yolu yok mu kardeşim! üstelik nihai neticeden çok, herkesin " ben de yapmalıyım, ekranlarda bu şekilde görünmeliyim" den öte gitmiyor. ama cem küçük ün yazısı okunmalı bugün...
26 Ağustos 2014 Salı 21:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler