YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son 25 yılın en şiddetli depremi: 87 yaralı
Son 25 yılın en şiddetli depremi: 87 yaralı
25 Ağustos 2014 07:13
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde 87 kişinin yaralandığı öğrenildi. Depremin bölgede son 25 yılın en şiddetli sarsıntısı olduğu belirtiliyor.

ABD'nin California eyaletinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde 3'ü ağır, 87 kişi yaralandı. Depremin en şiddetli hissedildiği Napa kentinde olağanüstü hal ilan edildi.

ABD'nin California eyaletinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde 3'ü ağır, 87 kişi yaralandı. Eyalette yangınlara yol açan depremin en şiddetli hissedildiği Napa kentinde olağanüstü hal ilan edildi.

California Valisi Jerry Brown, eyaletteki kurumlara şarapçılık bölgesi bilinen Napa'daki kurtarma çalışmalarına yardımcı olmaları talimatı verdi.

Napa İtfaiye Teşkilatı Operasyonlar Şefi John Callanan, yaptığı açıklamada, kentte deprem nedeniyle çıkan 6 yangına müdahale ettiklerini kaydederek, yaralıların hastanelere taşınması ve evlerde mahsur kalan olup olmadığı konusundaki arama çalışmalarının kurumun kaynaklarını tükenme noktasına getirdiğini söyledi.

Ağır yaralananlar arasında bir çocuğun da bulunduğunu kaydeden Callanan, deprem sonucu şömineden fırlayan bir parçanın başına çarpması sonucu yaralanan çocuğun hava yoluyla nörolojik değerlendirmeden geçirilmesi için uzman hastaneye nakledildiğini anlattı.

Napa kentinde aralarında bölge adliye sarayının da bulunduğu 3 tarihi binada hasar meydana geldiğini, kent merkezindeki 2 ticari binanın da ciddi şekilde zarar gördüğünü belirten yetkililer, köprüler, binalar ve karayollarındaki hasarı belirleme çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezinden yapılan açıklamada, 10,7 kilometre derinlikte meydana gelen depremin merkez üssünün Napa'nın 9 kilometre güneyi olduğu bildirildi.  Açıklamada, depremin yerel saatle 03.20'de meydana geldiği kaydedildi.


             tpv0qbc1.jpg

Etiketler: , ,
Batmaya mahkumsunuz
 // ali ER
Batmanız yakın , inşallah tez zamanda yok olursunuz gafiller......
25 Ağustos 2014 Pazartesi 08:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler