YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son 20 yılın en kanlı çatışması orada yaşandı
Azerbaycan-Ermenistan sınırında son 20 yılın en kanlı çatışması yaşanıyor.
Son 20 yılın en kanlı çatışması orada yaşandı
04 Ağustos 2014 / 19:34 Güncelleme: 04 Ağustos 2014 / 19:38

Azerbaycan'ın Ermenistan sınırında iki ülke arasında ateşkesin imzalandığı 1994 yılından bu yana yaşanan en kanlı çatışmalar yaşanıyor.

Azerbaycan son 4 gündür yaşanan çatışmalarda 12 askerinin öldüğünü açıkladı. Ermeni yönetimi ise, 3 askerin öldüğünü duyurdu.

20 yıl önce bölgede 6 yıl devam eden ve 30 bin kişinin ölümüne neden olan savaşın ardından ateşkes yapılmış olsa da bölgede kalıcı bir çözüm sağlanamamıştı. Bakü ve Erivan yönetimleri ateşkes ihlâli konusunda birbirlerini suçluyor. Öte yandan son olayları değerlendiren İslam Konferansı Gençlik Forumu (İKGF) Genel Sekreteri Büyükelçi Elşad İskenderov, 'dünya kamuoyunun dikkatinin Gazze felaketiyle meşgul olmasından istifade eden Ermenistan'ın Azerbaycan'ı silahla provoke etmeyi amaçladığını' belirtti.

İskenderov, 'Ermenistan, dünyadaki büyük güçlerin çifte standartlı yaklaşımından yararlanıyor. Gazze'de yapılanların aynısını yapan Ermenistan da Hocalı katliamından sorumlu tutulmadı. Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgale son vermesini talep eden Birleşmiş Milletler kararları uygulanamadı' diye konuştu.

20:58
 // mustafasanli
Savunma degil taruz etmeliler.Barisi guclu olan yapar.Baris son soz olmali siddetli saldiri ve ermeni mevzilerinin ele gecirilmesi savasi ermenistanin Topraklarina tasisinlarki baris olsun.yoksa Baris acziyetin yok olmanin sozu olur....
04 Ağustos 2014 20:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler