YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sokaklarda cesetler var" iddiası
"Sokaklarda cesetler var" iddiası
22 Şubat 2011 13:31
Libya'daki halk isyanında güvenlik güçlerinin göstericilere sert müdahalesi devam ediyor. Kaddafi güçlerinin yaralı taşıyan ambulanslara bile ateş açtığı bildirildi. AP ajansının iddiasına göre sokaklarda çok sayıda ceset bulunuyor.

Libya'nın başkenti Trablus'ta, sokaklarda güvenlik güçleri tarafından öldürülen göstericilere ait çok sayıda ceset bulunduğu bildiriliyor.

AP ajansının duyurduğuna göre, Trablus'tan Dubai'ye geçen muhalif Libya Selamet Cephesi'nden Muhammed Ali, güvenlik güçlerinin açtığı ateşte ölen göstericilerin sokaklarda kan kaybından ölüme terk edildiğini ve Muammer Kaddafi güçlerinin ambulanslara bile ateş açtığını söyledi.

Ali, göstericilerin vurularak öldürülmesi, güvenlik güçlerinin sokağa çıkanların vurulacağı uyarıları üzerine kent sakinlerinin evlerine sığındığını anlattı.

Yabancı gazetecilerin de ülkeye girişine izin verilmemesi nedeniyle haberleri bağımsız kaynaklarca doğrulama olanağı bulunamıyor ve Libya'dan haberler, tanıkların ya da muhaliflerin telefonla açıklamalarıyla ya da sosyal paylaşım sitelerinden alınabiliyor.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler