YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sokak köpekleri sınıdışı edilecek
Sokak köpekleri sınıdışı edilecek
05 Mayıs 2014 15:23
Kuveyt'te, sokaklardan toplanacak başıboş köpeklerin sağlık kontrolleri ile tedavilerinin tamamlanmasının ardından yurt dışına gönderilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Kuveyt Televizyonu'nun haberine göre, Tarım ve Balıkçılık İdaresi Başkanı Şakir Avad, yerleşim birimlerindeki sokak köpeklerinin yakalanarak hasta olanların tedavi edilmesinin ardından yurt dışına gönderilmesi için bir şirketle anlaşma imzalamayı planladıklarını belirtti.

Hükümet denetiminde yürütülecek çalışma kapsamında köpeklerin sadece isteyen ülkelere gönderileceğini vurgulayan Avad, şunları kaydetti:

"Göndermeden önce sokak köpeklerinin tüm rehabiltasyon ve tedavi işlemleri Kuveyt'te yapılacak. Köpeklerin yurt dışına gönderilmesi konusunda uluslararası hayvan haklarına aykırı bir durum olmayacak. Sokak köpekleriyle ilgili bu projenin gerçekleşmesi için bir şirketle anlaşmayı planlıyoruz."

15:40
 // İNSAN FAŞİZMİ
Hayvanların tehcir ve tecrid edilmesi bir insanlık ayıbıdır. Ne yazık ki bu ayıbı kendine müslüman diyenler yapıyor. O köpeklere muhtaç olursunuz inşallah! Suriye halkı ne durumda, bir bakın. Açlık ve çaresizlikten neler yapıyorlar....
05 Mayıs 2014 15:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler