YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok iddia! mülteciler Hristiyan oluyor
Şok iddia! mülteciler Hristiyan oluyor
09 Eylül 2015 00:19
Alman Focus dergisi, Müslüman mültecilerin sığınma hakkı şanslarını artırmak için Hristiyanlığa geçtiklerini yazdı.

Alman Focus dergisi Müslüman mültecilere dönük ses getirecek bir habere yer verdi. Dergi, internet sayfasında verdiği ve İngiliz Daily Mail gazetesine dayandırdığı haberde, Müslüman mültecilerin sığınma hakkı şanslarını artırmak için Hıristiyanlığa geçtiklerini yazdı. Berlin'de "Dreifaltigkeitskirche" adlı kilisenin Müslüman mültecilere hızlandırılmış kurslar verdiğini aktaran dergi, yüzlerce Afgan ve İranlı Müslüman mültecinin üç ay sonunda ayinle Hristiyanlığa kabul edildiklerine dikkati çekti.

DİN DEĞİŞTİRMEK SIĞINMA ŞANSINI ARTIRIYOR

Kilisenin papazı Gottfried Martens'in "İslam'dan çıkmak istiyor musun?" sorusunu sorduğu mültecilerden aldığı yanıta göre kabul edenleri, "Baba, oğul ve kutsal ruh adına" sözleriyle vaftiz ettiğini yazdı. Dergide yer alan haberde, din değiştirenlerin Afganistan ve İran gibi ülkelerde ölüm cezası alacakları için geri gönderilmelerinin zayıf olduğu ve bu nedenle Hristiyanlığa geçtikleri belirtiliyor.

KİLİSENİN ÜYE SAYISI 150'DEN 600'E ÇIKTI

Haberde, "Dreifaltigkeitskirche" papazı Martens'in Hristiyanlığa geçen mülteciler sayesinde iki yılda kilisenin üye sayısının 150'den 600'e yükseldiğini söylediği aktarılıyor. Papaz Martens'in ifadelerine göre, hızlandırılmış Hristiyanlık kurslarının duyulması üzerine çok sayıda kişi kendilerine başvuruyor. Martens, 80 kişinin daha vaftiz edilmeyi beklediğini belirtiyor. Focus dergisi, Hannover ve Rheinland'da bazı kiliselerin de İranli mültecilerin Hristiyanlığa geçmek amacıyla kiliseye başvurduklarını aktardıklarına vurgu yaptı. Sığınma talebi yapan Afganlıların yüzde 80'i, İranlıların ise yüzde 40-50'sinin halihazırda oturum hakkı zaten elde ettiklerini yazan dergi, "aslında din değiştirmeleri o kadar da gerekli değil." ifadelerine yer verdi.

 

iç@savaşı
 // hür
İç savaşı fırsat bilip dediğin gibi beleş işci...
09 Eylül 2015 09:10
amele
 // hür
Ülkemizde ve çoğu sözde müslüman olupta kafir gibi yaşayan çok bu gibi insanlar hristiyan olmuş yahudi olmuş fark etmez yaşayış o...
09 Eylül 2015 09:09
inanmam asla
 // atomkrnc
avrupa da çalıştıracak işçi lazım diyordu önce savaş çıkardılar sonra göçlerle ucuza çalışacak amele diye nitelendirdiklerini aldılar....
09 Eylül 2015 07:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler