YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SMDK Moskova'ya resmi ziyarette bulunacak
SMDK Moskova'ya resmi ziyarette bulunacak
11 Ağustos 2015 23:12
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'ndan bir heyet, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un davetlisi olarak Moskova'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'ndan (SMDK) bir heyetin, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un davetlisi olarak Moskova'ya resmi ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

SMDK Başkan Yardımcısı Hişam Merve, AA muhabirine yaptığı açıklamada, SMDK'dan bir heyetin Rusya'nın başkenti Moskova'ya resmi ziyarette bulunacağını belirtti. Merve, bu ziyaretin, Rusya'nın Suriye krizine siyasi çözüm istediğini gösterme çabaları kapsamında gerçekleşeceğini dile getirerek, "Bizler de siyasi çözümde herkesin ortak olması için çalışıyoruz. Rusya, bu rolü kaldırabilecek güçte ise memnuniyetle karşılarız" dedi.

Merve, SMDK'nın ziyaretinde olumlu olmaya çalışacağını aktararak, "Cenevre-1 Konferansı ve Esed'in çekilmesine bağlı kalmaya devam ediyoruz. Terörle mücadele ancak Esed'in çekilmesinin ardından tüm Suriyeliler tarafından kabul gören bir geçici yönetimin kurulmasıyla gerçekleşir" diye konuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler