YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skandaldan 2,1 milyon Audi etkilendi
Skandaldan 2,1 milyon Audi etkilendi
28 Eylül 2015 14:17
Dünyaca ünlü otomobil devi Volkswagen'de ortaya çıkan emisyon skandalından 2,1 milyon Audi marka aracın da etkilendiği ortaya çıktı.

Alman basınında Audi sözcüsüne dayandırılan haberlerde, emisyon testlerinde usulsüzlük yapılan Audi marka araçların 1 milyon 420 bininin Batı Avrupa ülkelerinde, 577 bininin Almanya ve 13 bininin de ABDde olduğu yer aldı.

Emisyon değerleri ile oynanan Audi marka araçların EA 189 tipi 1,6 ve 2 litre dizel motoru kullanılan A1, A3, A4 ve A6, Audi TT, Q3 ve Q5 modelleri olduğu öğrenildi. Söz konusu modellerde egzoz gazı normu EU 5 olan araçların skandaldan etkilendiği, egzoz gazı normu EU 6 olan modellerde sıkıntı olmadığı kaydedildi.

Almanya kimin kuyruğuna bastın.
 // Hanedan Hancıoğlu
Almanya Amerikanın evcil kedisi gibidir. İstediği gibi yönlendirir. Konu alman arabalarının hilesi değil aslında. Amerikan arabaları kat ve kat daha kalitesizdir. Heleki salınım konusunda Amerikan arabalarına ders verirler. Alman araçları her açıdan üstün iken kimin kuyruğuna bastılarsa ceza vW ye kesilmiş görünen o. Vw grubu Dünya liderliğine oynadığı için dolaylı yoldan Almanyaya kesilmiş bir ceza esasında. Bunu görmenizi isterim. Konunun analizi budur....
28 Eylül 2015 Pazartesi 14:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler