YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skandal tehdit: Müslümanların yemeğine fare zehri katacağız
Fransa'da bir aşçı restoranına gelen Müslüman kadını terörist olarak suçlayarak, "Restoranımda Müslümanlar yemek yiyemez, gelirseniz, sizin yemeklerinize fare zehri atacağım" dedi.
Skandal tehdit: Müslümanların yemeğine fare zehri katacağız
28 Ağustos 2016 / 18:21 Güncelleme: 28 Ağustos 2016 / 18:23

Fransa, tarihinin en İslamofobik günlerini yaşıyor. Son haftalarda Müslüman kadınların haşemayla denize girmesini yasaklamasıyla gündeme gelen Fransa'da bir restoranda yine tepki çekecek bir olay yaşandı.

'Müslümanlar burada yemek yiyemez!'

Haşema giyen Müslüman bir kadın, gittiği restoranda 'terörist' olmakla suçlandı. Restoranın şefi tarafından tehdit edilerek kovuldu. Restoranın şefi, Müslüman kadını şu sözlerle tehdit etti;

"Restoranımda Müslümanlar yemek yiyemez, gelirseniz, sizin yemeklerinize fare zehri atacağım"

İslam düşmanı Fransız adamın bu sözleri, o an restoranda bulunan kişilerce kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepki yağdı.

Fransa, son haftalarda 'haşema yasağı' ile konuşulur hale gelmişti. Ülkenin bazı bölgelerinde denize haşema ile girmeyi yasaklayan belediyelere, Fransa Danıştay'ından ret gelmesine rağmen, bazı belediyeler Danıştay'ın kararını görmezden gelmeye devam etti. 

Fransız polisinin sahilde dolaşıp, haşema ile denize giren kadınları denizden çıkarması, bir çok sivil toplum kuruluşunun tepkisini çekmişti.

müslümanın fransız restorantında ne işi olabilir
 // alisay
Domuzun ve şarabın bolca kullanıldığı fransız mutfağında yemek yemiyoruz zaten,yiyinde onlardandır...
28 Ağustos 2016 19:59
1
 // 1
Fare zehiri nedir ya Fransız spesiyal imi Yok biz almayalim afiyet olsun...Domuz yiyenler bizi fare zehiri ile mi korkutacak......
28 Ağustos 2016 19:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler