YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skandal karar! Namazı yasakladılar
Skandal karar! Namazı yasakladılar
16 Haziran 2016 11:23
Danimarka'da bir okul, öğrencilerin teneffüsler dahi namaz kılmalarını yasakladı.

Başkent Kopenhag'ın kuzeyindeki sağlık ve pedagojik destek eğitimi  verilen SOPU Hillerod okulundaki yasak, bir öğrencinin idareden aldığı mektuba,  sosyal paylaşım sitesinde tepki göstermesiyle ortaya çıktı.

Öğrenci, üzerinde  "İdareden yeni karar. SOPU Hillerod'da namaz kılabilir miyim? Cevap: HAYIR" yazan  bir pankart tutarken çekilen fotoğrafını paylaştı.

Danimarka basınına konuşan okul müdürü Inger Margrethe Jensen, namaz  yasağı kararını doğruladı. Yaşanan bazı hadiselerden dolayı okul kurallarını  öğrencilere hatırlattıklarını söyleyen okul müdürü Jensen, "Bazı öğrenciler,  okulda bir mescit kurmak istedi. İslami ibadet çok görünür hale geldi. Çünkü  bazen koridoru namaz kılmak için kullandılar. Din ve eğitim birbirinden ayrı. Din  özel hayata ait bir husus." dedi.

Jensen, sadece ders saatlerinde değil aynı zamanda teneffüslerde de  namaz kılmanın yasak olduğunu belirtti.

Yasağa karşı, aralarında Hristiyanların da olduğu öğrenciler imza  toplamaya başladı. Nüfusu 5,6 milyon olan Danimarka'da, 200 binden fazla Müslüman  yaşıyor.

MÜSLÜMAN NÜFUS ÇOĞALDIKÇA YASAKLAR HIZLA ARTACAK...
 // ismail emre
Danimarka da %3.6 müslüman yaşıyor bu nüfus çoğaldıkça endişeleri artacak ve yasaklar artacak hatta müslümanları ülkeden çıkarmanın yollarını bile düşünecekler ve biz avrupanın sözde medeniyetini ibretle seyredeceğiz ırkçılık bilerek kaşınacak islam düşmanlığı bilerek körükleniyor Avrupadan müslümanları atmak için temeller şimdiden hazırlanıyor....zaten olacak bir olaya karşı sadece bakıyoruz çünkü biz yüzümüzü avrupaya döndük batı sevdamız hiç bitmeyecek gibi gözüküyor......
16 Haziran 2016 Perşembe 13:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler