YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyonistler Mescid-i Aksa'nın içinde şarap içtiler
İsrail'in siyonist askerlerinin 8 Aralık Pazartesi sabahı Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskında Harem-i Şerif alanı içinde şarap içtikleri iddia edildi. Açıklama İslâmî Vakıflar Dairesi'nden geldi.
Siyonistler Mescid-i Aksa'nın içinde şarap içtiler
09 Aralık 2014 / 11:53 Güncelleme: 09 Aralık 2014 / 11:57

İslâmî Vakıflar Dairesi'nin açıklamasında radikal gruplara mensup yerleşimcilerin dün sabah Mağribliler kapısından girdikleri, aralarında sekiz de kadının bulunduğu grubun polis ve Mescid-i Aksa korumaları tarafından takip edildiği ifade edildi.

Açıklamada baskın düzenleyen grubun Mescid-i Aksa içerisinde dolaşmaya başladıkları, Silsile kapısının karşısındaki Kasım Paşa sebilinin önüne geldiklerinde de şarap şişelerini çıkarıp şaraplarını içtikleri ve Mescid-i Aksa korumalarının onları oradan kovmaya çalıştıkları, İsrail polisinden de bu kişileri Harem-i Şerif dışına çıkarmalarını istedikleri fakat polisin kendilerine "içtikleri şey şarap değil" diye karşılık verdiği ifade edildi.

Ancak koruma görevlilerinin daha sonra baskıncı Siyonistlerin attığı şişeleri ve içeriğini kontrol ettiklerinde içtikleri şeyin şarap olduğunun kesin bir şekilde anlaşıldığı belirtildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler