YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyonist yazardan övgü: İsrail, Gülen'e şükran borçlu
Siyonist kalemlerden Alon Goshen-Gottstein, FETÖ liderinin yıllardır İsrail'in varlığına karşı ilkeli bir duruş sergilediğini belirterek, Gülen cemaatine İsrail'in çok şeyi borçlu olduğunu belirtti.
Siyonist yazardan övgü: İsrail, Gülen'e şükran borçlu
01 Ağustos 2016 / 15:47 Güncelleme: 01 Ağustos 2016 / 20:33

Türkiye'deki askeri darbe girişimi sonrası ABD ve İsrail basınında FETÖ liderine destek büyüyor. Siyonist kalemlerden Alon Goshen-Gottstein, İsrail'in Gülen'e çok şey borçlu olduğunu belirrtiği bir yazı kaleme aldı. Önemli siyonist kalemlerden kabul edilen Goshen-Gottstein, bütün Ortadoğu'nun Gülen hareketine karşı başlatılan girişimlerden büyük endişe duyması gerektiğini de söylüyor

İsrail-Türkiye ilişkilerinde dönüm noktasının Mavi Marmara hadisesi olduğunun altını çizen Goshen-Gottstein, Timesofisrael'de yayınlanan yazısında şu vurgularda bulunuyor:

"Fethullah Gülen, Erdoğan ile en yakın olduğu dönemde bile Mavi Marmara gemisinin gönderilmesine karşı çıktı. İsrail'in egemenlik hakkına vurgu yaparak, Gazze'ye gidecek yardım kampanyası için devlet otoritesiyle işbirliği yapılması gerektiğini söyledi. Bu eleştiri Erdoğan'ı çok sinirlendirmişti. Aslında bu iki liderin arasının bozulmasına yol açan ilk süreçti."

Fethullah Gülen'in zorlu bir dönemde İsrail'in varlığına sahip çıkarak ilkeli bir duruş sergilediğini belirten Goshen-Gottstein, "Zor zamanda bu duruşundan dolayı İsrail, bu Müslüman sese çok şey borçlu" dedi.

FETÖ liderinin dünyadaki ılımlı Müslümanların sesi olduğunu belirten yazara göre, "Gülen'in görüşleri yıllardan beri aynı. Teröre ve şiddete karşı, insan hakları konusunda saygılı dini lider" nitelemesinde de bulundu.

Gülen cemaati ile dostluğunun 20 yılına dayandığını belirten yazara göre, İsrail'in Ortadoğu'da bulabileceği en güvenilir dostlarının FETÖ üyeleri olduğunu ihsas ettirdi.

 

DÜNYA BÜLTENİ

localar
 // dahya
he yahu bu localar masonlar ne düşünüyor bu darbe kalkışmasına nediyorlar bilen duyan varmı herker ayakta da bunlar niye seslerini çıkarmıyor bunlar türkiye den yanamı değilmi...
02 Ağustos 2016 Salı 00:32
Kara gün dostları
 // Rasim DUMAN
İsrailliler FETO'ya olan "aşklarını" bugüne kadar belli etmemişlerdi. FETO'nun onlara olan aşkının ise, "platonik" olduğunu zannediyorduk. İsrail işin iç yüzünü "fâş" ettiğine göre, FETO için "geri sayım" başladı demektir. FETOCUUUM, "cellâdına âşık olmak" mânâsına gelen bir "STOCKHOLM SENDROMU" var, duydun mu? Duymadıysan, araştırıp öğrenmeni tâvsiye ederim, zira seni çok ilgilendiriyor. Her taraftan "sarıldın". Temennim, "leşinin" bile Türkiye'ye gelmemesi. Bizim toprağımıza...
01 Ağustos 2016 Pazartesi 23:46
Ne yazsam bilmem ki :)
 // Rasim DUMAN
Arkadaşlar arkadaşlar, olmuyor böyle...Ne zaman bir habere iki kelime yorum yazayım diye iştahlansam, bir de bakıyorum ki, aaaa...benim aklımdan, gönlümden, kalbimden, zihnimden her ne geçmiş ise, her biriniz almış yağmalamış, benden önce yazmışsınız...:) E yani biz de insanız, nefsimiz var, canımız çeker...Olmaz ki...Komplekse girdim yav...Yok aga, en iyisi pılımızı pırtımızı toplayıp yollara düşelim. O şerefsiz FETO'yu da bir görürsem...!!!...
01 Ağustos 2016 Pazartesi 23:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler