YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyonist liderden Netanyahu açıklaması!
İsrail'de 17 Mart’ta yapılan erken genel seçimlerde ikinci parti olan Siyonist Birlik lideri İzak Herzog, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Arap seçmenlerden özür dilemesi gerektiğini belirtti.
Siyonist liderden Netanyahu açıklaması!
22 Mart 2015 / 10:32 Güncelleme: 22 Mart 2015 / 10:33

Jerusalem Post gazetesinde yer alan haber göre, Başbakan Netanyahu’nun ilk yapması gereken işin, bu sözlerinden dolayı İsrail’deki Arap azınlıktan özür dilemesi gerektiği olduğunu söyleyen Herzog, "Netanyahu, açtığı bu yarayı iyileştirmeli. Bunu boş sözlerle değil, icraatlarıyla yapmalı" ifadesini kullandı.

"Netanyahu, İsrailli Arapları eşit kılmak için elinden gelen her şeyi yapmalı" diyen Herzog, Museviliğin, "tarih boyunca farklılıklara saygı duyması ile bilindiğini" ifade etti.

Herzog, "(Netanyahu) İsrail vatandaşlarının beşte biri için kullanmayı seçtiği sözlerle, Yahudi geleneğine zarar verdi ve İsrail toplumunu oluşturan insan mozaiğini parçalamaya devam etti. Sözcülerinin arabulmaya yönelik sözleri açtığı yarayı iyileştiremeyecektir" dedi.

İsrail'de Salı günü yapılan genel seçimler sırasında Netanyahu, "Sağcı hükümet tehlikede. Arap seçmen sandığa akın ediyor. Solcu sivil toplum kuruluşları onları otobüslerle oy vermeye götürüyor" demişti.

12:40
 // Osman Kayacan
Özür de dileseler, icraat de gösterseler, inandiriciligi olmayacak. Hic kafa yormaya gerek yok, siyonist akilin iflas ettigin delilidir bu!...
22 Mart 2015 12:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler