YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sivil diktaya gidiş yok!
Hannes Swoboda: Sivil dikta oluşacağı iddiaları tutarlı değil...
Sivil diktaya gidiş yok!
02 Eylül 2010 / 09:01 Güncelleme: 02 Eylül 2010 / 09:22

Avrupa Parlamentosu Sosyal Demokratlar Grubu Başkan Yardımcısı Hannes Swoboda, Türkiye'de demokrasinin güçlenmesi için askerin rolünün azaltılması gerekiyorsa, bunun kimse tarafından 'sivil diktaya' gidiş olarak adlandırılamayacağını belirtti.

Hannes Swoboda, Der Standard gazetesine verdiği röportajda, anayasa referandumu ve Türkiye hakkında değerlendirmelerde bulundu. Referandumda yüksek yargıyla alakalı 'baskı altına alma' iddialarını göz ardı etmediğini ifade eden Swoboda, "CHP'nin bu iddialar yerine alternatifler oluşturarak hükümetle bir uzlaşmaya gitmesini arzu ederdim." ifadelerini kullandı. Reformla birlikte oluşacağı öne sürülen 'sivil dikta' iddialarını inandırıcı bulmayan Swoboda, "Burada esas soru, muhalefetin ne ortaya koyduğudur." dedi. Tecrübeli politikacı, Avrupa Birliği'ne (AB) yakınlaşma, Kürt ve Ermeni açılımı gibi konularda muhalefetin hükümeti bloke etmek yerine teşvik etmesi gerektiğini belirtti. (Zaman)

yeni bir yasa..
 // Fatih SAFİTÜRK
gel de bizimkilerin bizden bihaber tavırlarına üzülme.. maalesef bizi bizden iyi analiz ediyorlar.. yenibir yasa da ilave edilse keşke..hayal ya: bizim muhalefeti yabancı ülkelerdekilerle takas yapabilsek..onların maaşlarına gitse ödediğimiz vergiler içim kesinlikle daha huzurlu olurdu! olumlu ve ülkenin gelişimi yönündeyüklenseler hükümete de vatana fayda sağlanabilse.....
02 Eylül 2010 13:06
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler