YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi'nin yeni ses kaydı yayınlandı
Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'ye ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı yayınlandı.
Sisi'nin yeni ses kaydı yayınlandı
12 Aralık 2013 / 07:48 Güncelleme: 12 Aralık 2013 / 12:48

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) ait Ahrar 25 kanalının yayınladığı ve Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'nin 7 Ekim'de El-Mısr el-Yevm gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yasir Rızk'a verdiği demeci sırasında kayda alındığı öne sürülen konuşmasında, rüyasında bir gün cumhurbaşkanı olacağını gördüğünü söylüyor.

Sisi, "Ben ve Mısır'ın 3. Cumhurbaşkanı Enver Sedat konuşuyoruz. Sedat bana bir gün kendisinin cumhurbaşkanı olacağını bildiğini söyledi. Ben de ona benim de bir gün cumhurbaşkanı olacağımı bildiğimi söyledim" diye konuştu.

"Mısır ordusunun lideri olacağınızı tahmin ediyor muydunuz?" sorusuna Sisi, "Mısır ordusunun liderliği veya bundan fazlası mı?" cevabını veriyor.

Rızk'ın "Kendinizi Mısır tahtında görüyor musunuz" sorusuna ise Sisi, "Hayır konu böyle değil. Sonradan gerçekleşen çok sayıda rüya gördüm. Hatta 35 yıldır bunları kimse yorumlayamıyor" dedi.

Ses kaydında Sisi, bu anlattıklarının söyleşide yer almamasını istiyor.

Bunun ardından Sisi, 4 rüyasını daha Rızk ile paylaşıyor. Rüyalardan ilkinde Sisi kendisini, üzerinde kızmızı ile "La ilahe illallah" yazan bir kılıç taşıdığını görüyor. İkinci rüyasında, kolunda Omega marka saat bulunuyor ve herkes neden sadece kendisinin bu markayı taşıdığını soruyor ve kendisi de isminin dünya ile beraber anılacağını söylüyor. Üçüncü rüyasında, ismini vermediği bir kişi kendisine "Hiç kimseye vermediğimizi sana vereceğiz" diyor. Dördüncü rüyası da eski Cumhurbaşkanı Enver Sedat'ın rüyası ve onunla aralarında geçen konuşmayla ilgili.

Kuveytli gazetecilerin 12 Kasım'da Mısır'ı ziyareti sırasında "Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız" sorusuna ise Sisi'nin, "Cevap yok, günler neyi gösterir bilmiyoruz" dediği kaydedildi.

 

AA

sisi amca, sisi amca benimde rüyamı yorumla
 // Mühr-ü Süleyman
Sürekli aynı rüyayı görüyorum; yanlışlıkla çamaşırlarla birlikte, seni de makineye atmışlar, kapak açıldığında, yıkanmış çamaşırların arasında, çamaşırları tertemiz, ama onca deterjana rağmen seni hala pislik içerisinde bulmuşlar
"eh madem yıkanamadı, bari pisde olsa kurutalım" diye çamaşırlarla birlikte seni de asmışlar
Sonra bahçede, ipte kururken görüyorum seni, güya çamaşır ipi boynuna dolanmış, dilin (aynı yılan dili gibi, çatallı) dışarı fırlamış halde, ASILARAK ÖLÜ bulmuşlar, EN SONU...
12 Aralık 2013 Perşembe 10:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler