YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi'den Selahaddin Eyyubi'ye saygısızlık
Selahaddin Eyyubi ve Ukbe Bin Nafi’nin kıssaları Mısır’da cuntacı Sisi’nin “teröre karşı yürüttüğü mücadele” kapsamında ders kitaplarından kaldırıldı.
Sisi'den Selahaddin Eyyubi'ye saygısızlık
26 Mart 2015 / 18:58 Güncelleme: 26 Mart 2015 / 19:04

İsrail’de yayın yapan Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, Selahaddin Eyyubi ve Ukbe Bin Nafi’nin kıssaları Mısır’da Sisi’nin “teröre karşı yürüttüğü mücadele” kapsamında ders kitaplarından kaldırıldı.

Mısır Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla, Kudüs’ü Haçlıların elinden kurtaran Selahaddin Eyyubi gibi kişilerin hayat hikâyelerinin eğitim müfredatından kaldırılacağını bildiren gazetede Ukbe Bin Nafi'nin de aynı sansüre maruz kaldığı dile getirildi:

“Geleneksel İslam tarihindeki bir diğer kahraman olan Ukbe Bin Nafi de ortaokul müfredatından çıkarıldı. Nafi, Mağrip ve Afrika bölgesine Müslümanların yaptığı ‘işgali’ yöneten kişiydi.”

Aynı şekilde düşmanları olan şahinleri yakan serçelerin anlatıldığı “Şahinlerin Sonu” hikâyesinin de IŞİD’in düşmanlarını yakma eylemini doğrulayıp teşvik edici olduğu için müfredattan kaldırıldığı belirtildi.

19:27
 // Rasim DUMAN
Buyuk soz : Hersey aslina rucu eder. Sisi de "aslini" isbat ediyor. Hamisi İsrail olan bir herif-i naserif'den, baska ne beklenebilir ki...?!...
26 Mart 2015 19:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler