YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi'den halkına skandal çağrı
Sisi'den halkına skandal çağrı
14 Haziran 2014 15:40
Yer altı zengini Mısır'da Sisi kendi halkına ilginç bir tasarruf çağrısı yaptı.

Hüsnü Mübarek gibi İsrail'e bedava denecek paraya enerji satan Mısır'ın yeni lideri Sisi, benzin tasarrufu için halkına "bisiklete binin" çağrısı yaptı. İsrail ile Mısır arasındaki skandal enerji anlaşmasının detayları geçen hafta El Cezire televizyonunun hazırladığı "Mısır'ın çalınan enerjisi" adlı raporda gün yüzüne çıkmıştı.

Rapor Mısır'ın petrol ve gaz kaynaklarının İsrail'in kontrolüne verildiğini gösteriyordu. Hüsnü Mübarek döneminde normalin çok altında fiyatlarla doğal gaz ve petrol satışı içeren anlaşmanın Sisi'nin Cumhurbaşkanlığı döneminde devam ediyor. Sisi'nin kendi siyasi kariyerini garanti altına almak adına Mısır'ın kaynaklarını tıpkı Hüsnü Mübarek gibi İsrail'e peşkeş çektiği anlaşıldı. Hatta Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'nin söz konusu anlaşmayı yenilememesinin 3 Temmuz darbesinin nedenlerinden biri olduğu biliniyor.

İsrail'e neredeyse bedava denilecek paraya enerji satan Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi, şu an ülkesinde çok ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya aynı zamanda ülkede enerji sıkıntısı yaşanıyor. Sisi enerji sıkıntısı nedeniyle Kahire'de bir bisiklet kampanyası düzenledi. Daha önce bisiklet kullandığı bilinen Sisi, Kahire'de düzenlenen etkinlikte bisikletle tur attı ve Mısır halkına enerji tasarrufu için otomobil yerine bisiklet kullanmaları çağrısında bulundu. Sisi, "her gün 3 bin kişi bisiklet kullanırsa tasarruf ederiz" dedi.

Aynen söz verdiğin gibi, değil mi, it soyu
 // Mühr-ü Süleyman
O koltuğa oturabilmek için israil'e verdiğin sözün bedelini ödüyorsun, söz verdiğin için!
İyi ama, seni Genelkurmay Başkanlığına atadığında da Mursi'nin karşısında esas duruşta, Mısır güvenliğini korumak için de ona söz vermiştin,.. sonuç?
Koltuk uğruna şerefini sattın, ne oldu, sadece popon 2 beden genişledi
Ben senin yerinde olsam israil'e verdiğim sözü de tutmazdım, en kötü ŞEREFSİZ derlerdi, sen zaten şerefsizsin
Ödemeye gelince, daha büyük ödeme sırası gelmedi, o zaman görürüm seni İ...
14 Haziran 2014 Cumartesi 15:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler