YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi: Mursi'yi en kısa sürede asacağız!
Sisi, burada Mursi ve İhvan liderlerine verilen idam cezalarına ilişkin açıklama yaptı. Mısır yargısının verdiği cezaların uygulanacağını söyleyen Sisi, "idam uygulanacak" dedi.
Sisi: Mursi'yi en kısa sürede asacağız!
30 Haziran 2015 / 16:46 Güncelleme: 30 Haziran 2015 / 17:05

Mısır'da 3 yıl önce darbe yaparak Cumhurbaşkanı olan Abdülfettah el-Sisi, Mursi'ye idam cezası isteyen ve dün bombalı saldırıda öldürülen Başsavcı Hişam Berekat'ın cenazesine katıldı.

İdam en kısa zamanda uygulanacak

Sisi, burada Mursi ve İhvan liderlerine verilen idam cezalarına ilişkin açıklama yaptı. Mısır yargısının verdiği cezaların uygulanacağını söyleyen Sisi, "İdam ya da müebbet, tüm cezalar en kısa zamanda uygulanacak. Bizi öldüren insanların ölmesini ertelemeyeceğiz. En kısa zamanda cezaları verilecek, onları Mısır yargısının adaletine bırakıyoruz" dedi.

Gereken yapılacak

Sisi, başsavcıya yapılan saldırıya ilişkin değişmesi gereken yasaların olduğunu, en kısa zamanda bu değişiklikleri yaparak adaleti uygulayacaklarını söyledi.

Mursi posterleri yakıldı

Öldürülen başsavcının cenazesine katılanlar, Mısır'ın darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin posterini yaktı.

...
 // Rıza
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
01 Temmuz 2015 Çarşamba 00:24
 // mustafa
daha büyük amaçlar için küçük fedakarlık gerekir diye hakim öldürülmüş olabilir. suç ise İhvana atılabilir. darbeleri meşru hale getirmenin ideal bir yoludur bu. "kendi adamını harcamak"...
30 Haziran 2015 17:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler