YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi Mısır'daki gazetelerin temsilcileriyle görüştü
Sisi Mısır'daki gazetelerin temsilcileriyle görüştü
06 Temmuz 2014 23:42
Cumhurbaşkanı Sisi: "Ülkede sorunların çözümü ve ekonomik reform için son 50 yıldır ciddi adımlar atılmadı" dedi.

Mısır'daki bazı gazetelerin temsilcileriyle bir araya gelen Sisi, devlet desteğinin akaryakıttan kaldırılmasına ilişkin kararın zamanlamasını eleştirenlere tepki gösterdi.

Sisi, daha önceki hükümetlerin 1977'de gıda ürünlerine yapılan zammın ardından patlak veren "ekmek isyanı"na benzer bir isyanın olmasından korktuğunu, bu nedenle ülkede sorunların çözümü ve ekonomik reform için son 50 yıldır ciddi adımlar atılmadığını dile getirdi.

Halkı kandırmak yerine ülkedeki problemlerle yüzleşmek gerektiğini savunan Sisi, gazeteci temsilcilerden bu sorunlar karşısında bilinçli hareket etmelerini isteyerek reform uygulamalarını başarısızlığa uğratmak isteyenlere karşı da dikkatli olmaya çağırdı.

Mısırlı taksi ve otobüs şoförleri dün Süveyş, Asyut, Garbiyye ve Minya kentlerinde, hükümetin akaryakıt zammını protesto etmişti.

Hükümet, devlet desteği olarak akaryakıta yılda yaklaşık 20 milyar dolar ödeme yapıyor, darbe sonrası yönetime el koyan Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, bir süredir devlet desteğinin akaryakıttan kaldırılması konusunu dile getiriyordu. Son olarak Petrol Bakanlığı, akaryakıt fiyatlarına yüzde 78 zam yapılmasına karar vermişti.​

Mısır'da devlet desteklerinin bir bir kaldırılmaya başlanmasının, yeni gelen yönetim ile halk arasında sorunlara yol açmasından endişe ediliyor.

Mısır hükümeti, devlet desteği olarak akaryakıta yılda yaklaşık 20 milyar dolar ödeme yapıyordu.

 

28 kg MADALYALI Yumuşak Çocuk
 // Mühr-ü Süleyman
Aslında 50 yıldan fazladır bi şey yapılamadı, çünkü senin kafandaki gn md.ler hep Mısır halkından çok daha fazla kendi koltuklarını hedeflediler, Mısır halkını hep sattılar
Tam Muhammed Mursi'yle bi şeyler yapılmaya başlanacaktı ki, "satılık köpek aranıyor" ilanına sen müracaat ettin, karaktersiziliğinle "ülkesini satma" işine layık görüldün, kolları sıvadın, namaz kılan insanların binlercesinin canına kıydın, koltuğa oturdun
Ama sakın unutma; ÖDEYECEKSİN, SONUNU Bİ GÖREBİLSEN ALTINA KAÇI...
07 Temmuz 2014 Pazartesi 03:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler