YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi ile ilgili korkunç iddia!
Mısır'da geçtiğimiz günlerde Sina yarımadasında 24 polisin şüpheli ölümü ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Sisi ile ilgili korkunç iddia!
27 Ağustos 2013 / 11:27 Güncelleme: 27 Ağustos 2013 / 11:27

Müslüman Kardeşler (İhvan) liderlerinden Muhammed Beltagi, Mısır silahlı kuvvetlerinin Ebu Zebal hapishanesindeki 36 İhvan mensubunun öldürülmesi olayını örtbas etmek ve dikkatleri başka yöne çekmek için olaydan sonraki gün Rafah kasabasında polisleri öldürdüğünü öne sürdü.

Beltagi, El Cezire kanalına gönderdiği bir videolu mesajda ayrıca Rabiatül Adeviyye ve Nahda meydanındaki göstericilerde silah olduğu iddiasını kesin bir dille yalanladı. Beltagi şöyle konuştu: "Eğer elimizde silah olsaydı, yavrularımızı korumak için kullanırdık."

Beltagi, mevcut yönetimin Müslüman Kardeşler'in her hangi bir terör olayına karıştığını gösteren tek bir somut delil sunmadığına da dikkat çekti. Askeri yönetimin ayrıca Adeviyye ve Nahda Meydanlarındaki barışçıl göstericilerin nasıl kanlı bir şekilde dağıtıldığını çok iyi bildiğini vurguladı.

Göstericilerin 48 gün meydanda kaldıklarını hatırlatan Beltagi, "Meydanda asker ve polise ait binalar var. Orada çalışan asker ve polislere kimse bir zarar vermedi. Demek ki biz terörist değiliz." dedi.

Yabancı heyetlerin de Adeviyye meydanını ziyaret ettiği ve hiç silah bulamadığını aktaran Muhammed Beltagi, "Eğer bizde silah olsaydı İhvan lideri Muhammed Bedii tutuklanmazdı. Kim bize terörist derse ona inanmayın. Biz halkın onuru için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

CİHAN

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler