YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi hakkında bomba iddia
Sisi hakkında bomba iddia
26 Ağustos 2013 14:15
Mısır'da İhvan-ı Müslimin üyelerine yönelik aylardır katliam yapan Cuntacı Abdülfettah Sisi hakkında bomba iddialar! İddiaların sahibi ise Sisi'nin yakın akrabasından başkası değil.

Abdülfettah Sisi'nin Londra'da yaşayan amcaoglu, Prof. Dr. Hisam Sisi, cuntacı Sisi'nin masonik bağlantılarını ortaya koyarak 'hain' nitelemesinde bulundu. Diş doktoru Prof. Dr. Hisam Sisi; katliamcı Abdülfettah Sisi hakkında "Hepimiz biliriz ki, o Menufiye ilinin hainlerinden bir haindir" dedi.

"Abdülfettah Sisi, Tarık Nur'un kardeşi Nihat Nur ile evlidir. Nihat Nur ile evliliği Hüsnü Mübarek'in eşi Suzan Mübarek'in tanıtması iledir.

Hüsnü Mübarek, Suzan ve Abdülfettah Sisi'nin alakası nedir?" diye soran Prof. Dr, Sisi, cuntacının Tarık Nur ile olan 'bacanaklık' ilişkisini "Tarık Nur, 'Kahire ve Nas' televizyonun kanalının yanı sıra uydu yayınlarının da sahibidir. Bu kanalın sahibi Tarık Nur, Mısır Lions Kulüplerimin açık bir şekilde başkanıdır. Ve Masonlukla bağlantısı çok açıktır" sözleriyle anlattı.

"Basın kanalları, Leyla Memlûk Kulübü'nde buluşup Tarık Nur için ortak karar alırlar" diyen Prof. Dr. Sisi, Tarık Nur'un da Kıpti işadamı Necip Savires ile ilişkisini deşifre ederek, Temerrüd hareketinin finansörünün Sisi'nin bacanağı olduğunu söyledi: "Tarık Nur, Papa ve Savires'in yakınlık kurmasıyla Hıristiyan bir kadınla evlidir. Aynı şekilde Tarık Nur ve Savires, Mursi'yi indirmek için 30 Haziran tarihinde başlatılan Temerrüd hareketinin iki finansörüdür."

Sisi, Hüsnü Mübarek'in asker üzerindeki gözü idi

"Sisi, Hüsnü Mübarek'in asker üzerindeki gözü idi... Her hafta pazar, salı ve perşembe günleri Askeri Muhaberat kararlarını Mübarek'e sunardı. Sisi, Mübarek'in güvenini kazanmaktan sorumlu idi. Nitekim, Mübarek ve Sisi'nin Mısır halkına yönelik izlediği tutum 2011 Ocak ayından bu yana aynıdır" diyen Prof. Dr. Sisi, Mısır'daki askeri darbede İhvanı Müslimin ve Mısır halkının karşıtı bir tutum izleyen Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suud gibi ülkelerle de derin ilişkileri olabileceğini ima etti: "Allah, onun Haliç ülkeleri olan Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri ile olan istihbarat ilişkilerini en iyi bilendir."

Prof. Dr. Sisi, cuntacı akrabası hakkında 'hain' ifadesini kullanarak, "Hepimiz biliriz ki, o Menufiye ilinin hainlerinden bir haindir. Onun kasabası olan Kemşuş ve Menufiye halkının dahi çoğunluğu onun hakkında bir şey bilmez. 0 1977 senesindeki Harp Okulları'na girişinden bu yana kasabasına uğramış değildir" değerlendirmesinde bulundu.

Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, Sisi'yi Milli Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı olarak ataması eleştirilirken Prof. Dr. Sisi, bu konuda da şunları söyledi: "Mursi, Sisi'yi askeri meclis öncesinde reddetmişti ancak Tantavi ve Annan'ın emekli edilmesi karşılığında Mursi, Sisi'yi kabul etti."

 

Yeni Akit

Etiketler: ,
EL CEVAP
 // ÇAY TİRYAKİSİ
Dostum ben çaydan başka içecek tanımam. Sana tavsiyem ''firaset'' nedir bir öğren. Her şey senin sandığın gibi gezip görmeyle, test çözmeyle öğrenilmez. Şairlik, bestecilik, ressamlık gibi şeyler öğrenmeyle olmaz, olsa da yapay olur. Akıl denen nimetin ne olduğunu önce bir kavra derim. Ayrıca Sisi nin hain ve zalim olduğunu bilmek için firaset sahibi olmaya gerek de yoktur....
28 Ağustos 2013 Çarşamba 22:01
tuhaf yorumlar
 // akın
bu darbe olduğu akşam sözüm ona özgür haberin sesiyim diye bir iddaada bulunan bir haber kanalında yorumları dinliyordum.hepsi iktidara yakın kişiler işin komik tarafı mısırdaki darbeyi tartışırlarken konuklardan biri ilahiyat fakültesinin dekanı adını vermeyeyim şöyle diyordu mısır ordusu müslüman ve dindar bir ordu halka zarar vermez hatta sonra gün aynı kişi şöyle demişti vicdanlı askerler karşı darbe yapar demişti.sonuç ne oldu o ordu halkın üzerine kurşun yağdırdı.medya tarafsız olsun....
26 Ağustos 2013 Pazartesi 19:04
tuhaf yorumlar
 // akın
bu adamlar sanıldığı kadar iyimi kötümü bilmemize imkan yok.sadece başbakan erdoğan seviyor diye sevenler var bu ülkede yada sevmiyor diye nefret edenler var.yada kılıçdaroğlu seviyor diye sevenler var.mısır hakkındaki tek gerçek şudur rezalet ötesi bir ekonomiye sahipler okuma yazma oranı %65 civarı ,işsizlik desen gençler arasında %40 ı aşmış durumda .ve bu tablonun değişme umudu yok malasef.böle bir ülke için demokrasi tartışmak abestle iştigaldir....
26 Ağustos 2013 Pazartesi 18:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler