YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisi bayram namazında katliam yaptı: 5 ölü!
Mısır'ın Giza kentinde bayram namazı sonrası yapılan yönetim karşıtı gösterilerde 5 kişi öldü.
Sisi bayram namazında katliam yaptı: 5 ölü!
17 Temmuz 2015 / 14:32 Güncelleme: 17 Temmuz 2015 / 14:35

Mısır'ın kuzeyindeki Giza kentinde, güvenlik güçlerinin bayram namazı sonrasında düzenlenen yönetim karşıtı gösterilere müdahalesinde 5 kişinin öldüğü bildirildi.

Bayram namazını kılan kadın öldürüldü

Görgü tanıkları, bayram namazı sonrası Giza'nın güneyindeki Nahiye, El-Heram ve El-Umraniyye bölgelerinde düzenlenen yürüyüşlere güvenlik güçlerinin müdahale ettiğini, gerçek mermilerin de kullanıldığı müdahale sırasında 5 kişinin öldüğünü, 7 kişinin yaralandığını belirtti. Hayatını kaybedenler arasında bayram namazı kılmakta olan bir kadının da bulunduğu kaydedildi.

Görgü tanıkları, Nahiye bölgesinde düzenlenen gösterilere polisin müdahalesinde 5 kişinin gözaltına alındığını ifade etti.

AA muhabirine konuşan bir emniyet yetkilisi ise "Giza'nın güneyinde göstericiler ile güvenlik güçleri arasında karşılıklı ateş açılması nedeniyle hayatını kaybedenler oldu. Olayda 12 gösterici gözaltına alındı" dedi.

Kenttteki El-Heram Hastanesi yetkilileri ise olaylarda hayatını kaybeden ve yaralanan 2 kişinin kendilerine getirildiğini bildirdi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler