YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sisam'daki göçmen kampında kavga
Sisam'daki göçmen kampında kavga
03 Haziran 2016 01:14
Yunanistan'ın Sisam Adası'nda tutulan göçmenler arasında çıkan kavgada en az 15 kişinin yaralandığı bildirildi

Yunanistan'ın Sisam Adası'nda çeşitli uyruktan göçmenlerin arasında çıkan kavgada en az 15 kişinin yaralandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Fas, Afganistan ve Pakistan uyruklu göçmenlerin arasında çıkan kavgada kesici aletler kullanıldı. Ayrıca, çevik kuvvet polisinin müdahale ettiği olaylar esnasında yangın çıktı. 

Mülteci Yönetim Merkezi sözcüsü Yorgos Kiriçis, olaylarda en az 15 kişinin yaralandığını, bir kişinin tedavisinin ise hastanede devam ettiğini bildirdi.

Olaylar sırasında, yerel yönetimler toplantısı için gelen İçişleri Bakanı Pangiotis Kurublis ile birçok belediye başkanının adada bulunduğu ifade edildi. 

Midilli Adası'nda da dün gece göçmenler arasında olaylar çıkmış, onlarca sığınmacı yaralanırken, göçmen kampının yaklaşık üçte biri kullanılamaz hale gelmişti.

Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki göçmenlere ilişkin uzlaşmanın ardından Ege Denizi üzerinden Yunan adalarına geçen göçmenler adalardaki merkezlerde tutuluyor. Sığınma talebinde bulunan göçmenler, yaklaşık iki ayı aşkın bir süredir hukuki işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler