YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şimdi de fuhuştan gözaltında
Şimdi de fuhuştan gözaltında
22 Şubat 2012 09:05
Daha önce tacvüz iddiasıyla tutuklanan ancak daha sonra suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakılan eski IMF başkanı Dominique Strauss-Kahn yine benzer bir sebeple gözaltına alındı. Kahn'ın suçu B-bu kez tecavüz değil fuhuş...

Fuhşa iştirak ve görevi suistimal suçuyla Lille kentinde gözaltına alınan eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın gözaltı süresinin 24 saat uzatıldığı bildirildi.

Dosyaya yakın kaynaklar, Dominique Strauss-Kahn'ın, gün boyu adli polis tarafından sorgulandığını belirtti.

Lille kentine ifade vermek için çağrılan Strauss-Kahn'ın, hakkındaki suçlamalardan dolayı gözaltına alındığı bildirilmişti.

Strauss-Kahn, IMF başkanı olduğu dönemde, Paris, Lille, Washington'da önemli işadamları tarafından kendisi için düzenlenen partilere katılmak ve bunun karşılığı bu işadamlarına çıkar sağlamakla suçlanıyor.

Strauss-Kahn, ABD'de bir otel görevlisine tecavüz suçlamasıyla uzun süre gözaltına alınmış, ancak daha sonra delili yetersizliği gerekçesiyle hakkında açılan dava düşmüştü.

Fransa'da yine Strauss-Kahn hakkında, gazeteci-yazar bir kadın tarafından cinsel taciz suçlamasıyla dava açılmış, bu suçlama da zaman aşımı gerekçe gösterilerek düşürülmüştü.

ABD'deki skandaldan önce Strauss-Kahnn, cumhurbaşkanlığı seçiminin en şanslı adayı olarak gösteriliyordu. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler