YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Silikon vadisi firması DAEŞ'e yardım ediyor" iddiası
"Silikon vadisi firması DAEŞ'e yardım ediyor" iddiası
30 Kasım 2015 07:30
Uluslararası bilgisayar korsanı grubu "Anonymous" tarafından, "İnternet sitelerinin performansını artırma ve sanal saldırılara karşı koruma sağlayan bir Silikon Vadisi firmasının DAEŞ'e yardım ettiği" iddiasında bulunuldu.

New York'ta yayın yapan "New York Post" gazetesindeki haberde, "DAEŞ'e sanal savaş açtığını" ilan eden "Anonymous"un "CouldFlare" adlı silikon vadisi firmasına ilişkin iddialarına yer verildi.

Haberde, "Anonymous" tarafından, "CloudFare'in, hackerlerin internet sitelerini çökertmesini zorlaştırması için güvenlik sağlayarak DAEŞ'e yardımcı olduğu" iddiasının ortaya atıldığı belirtildi.

"Anonymous" tarafından ayrıca, "Söz konusu firmanın koruduğu internet sitelerinin 40'ının terörizmle bağlantısı bulunduğu ve bunların 37'sinin propaganda yaptığı" iddiasının da dile getirildiği kaydedildi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da "Anonymous" adına açılan hesaptaki paylaşımda ise "CloudFlare'in bir kez daha DAEŞ'e yardımcı olduğunun ortaya çıkarıldığı" ifadesi yer aldı.

CloudFlare'in kurucu ortağı ve CEO'su Matt Prince ise iddialara ilişkin, "Uluslararası bilgisayar korsanı grubunun masa başı analiz yaptığı" değerlendirmesinde bulunarak iddiaların ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti. 

Anonymous, Paris'teki terör saldırılarının ardından, DAEŞ bağlantılı internet sitelerine DDoS ("Distributed Denial of Service") sanal saldırılar düzenleyeceğini açıklamıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler