YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silahlı saldırgan dehşet saçtı: 6 ölü
Silahlı saldırgan dehşet saçtı: 6 ölü
22 Nisan 2013 17:03
Rusya'nın batısındaki Belgorod şehrinde av dükkanı basan silahlı bir şahsın 6 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Rusya'nın batısındaki Belgorod şehrindeki bir av mağazasını yerel saatle 14.00 sıralarında (GMT 10.00)  basan silahlı saldırganın, biri 14 yaşında bir kız olmak üzere 6 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Silahlı adamın kurbanlarının 3'ünün av mağazasının içinde olduğu, diğer 2'sinin ise yoldan geçmekte olan rastgele şahıslar olduğu kaydedildi. Saldırıda ayrıca bir kişinin de yaralandığı fakat kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi.

6 kişiyi katlettikten sonra aracına binerek hadise mahallinden hızlıca uzaklaştığı belirtilen saldırganın aracının daha sonra polis ekipleri tarafından, Ukrayna sınırına yakın bir bölgede terk edilmiş olarak bulunduğu ifade edildi.

Yetkililer, saldırganın 2012 yılında cezaevinden salıverilmesinin ardından Belgorod'da ikamet etmeye başlayan Sergey Pomazun (31) adlı bir sabıkalı olduğu açıkladı. Bölge polisi tarafından yapılan açıklamada ise ayrıca, “Suçluyu yakalamak için aktif araştırmalarımız devam ediyor” ifadesine yer verildi. Saldırganı bu katliamı yapmaya neyin itmiş olduğunun ise henüz netlik kazanmadığı kaydedildi.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler