YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silah deposunda patlama
Silah deposunda patlama
07 Temmuz 2011 22:37
Türkmenistan'da bir silah deposunda meydana geldi. Patlamanın aşırı sıcaktan kaynaklandığı belirtilirken can kaybının olmadığı açıklandı.

Türkmenistan'ın başkenti Aşakabat'a 25 km uzaklıktaki Abadan kenti yakınında silah deposunda meydana gelen patlama ile ilgili Dışişleri Bakanlığından resmi açıklama geldi.

Açıklamada, Devlet Başkanı Grbangulı Berdimuhamedov'un Bakanlar Kurulu üyeleri ve Milli Güvenlik Kurulu üyeleri ile toplantı halinde olduğu ve durum değerlendirmesi yaptığı belirtildi. 

Açıklamada depoda havaifişekler ve diğer patlayıcı maddelerin yer aldığı belirtilirken, patlamanın aşırı sıcaklardan kaynaklandığı açıklandı. Can ve mal kaybının olmadığı kaydedilirken, bölge halkına acil olan tıbbi ve sosyal yardımların yapıldığı bildirildi.

Patlama ile ilgili özel komisyon oluşturulduğu belirtilirken, durumun kontrol altına alındığı vurgulandı.

TSİ ile 16.00 civarında meydana gelen patlama sonrası bölge halkının çevre ilçelere tahliye edildiği bilgisi de yer aldı. Patlama sonrası resmi olmayan kaynaklara göre, bazı binaların yıkıldığı ve çok sayıda can kaybının olduğu belirtiliyor.
 

SİLAH DEPOSUNDA PATLAMA

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'a 25 kilometre uzaklıktaki Abadan kenti yakınındaki silah deposunda patlama meydana geldiği bildirildi.

Devlet televizyonundan yapılan açıklamaya göre, can ve mal kaybı meydana gelmedi. Haberde, Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov'un askeri yetkililer ile toplantı halinde olduğu bildirildi.

Abadan kenti ve civarındaki köyler tamamen boşaltılırken resmi olmayan kaynaklar, onlarca ölü olduğunu duyuruyor. Patlamanın halen devam ettiği ve kontrol altına almada güçlük çekildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler