YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Şiddete teşvik edilmemize rağmen..."
"Şiddete teşvik edilmemize rağmen..."
29 Temmuz 2013 09:44
Müslüman Kardeşler Teşkilatı Sözcüsü Ahmed Arif, "Davamız hak; şiddete teşvik edilmemize rağmen gösterilerimizin barışçıl özelliğini koruyacağız" dedi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Ahmed Arif, açıklamalarda bulundu. Arif, "Ulusal Güvenlik Konseyi"nin darbe karşıtı gösterileri "Milli güvenliğin sınırlarını ihlal eden gösteriler" olarak nitelendirmesine tepki gösterdi.

İhvan'ın, davasında yasal yollara başvurduğunu vurgulayan Arif, "Davamız hak; şiddete teşvik edilmemize rağmen gösterilerimizin barışçıl özelliğini koruyacağız" ifadelerini kullandı.

Savunma Bakanlığı'nın "Kaos senaryoları yazdığını" savunan Arif, sivil polislerin, Kahire'nin doğusundaki 6 Ekim Köprüsü üzerinden darbe karşıtı göstericilerin üstüne molotofkokteyli attığını iddia etti.

"Şiddet olaylarının sorumluları kaos senaryoları yazıyor" diyen Arif, "Ulusal Güvenlik Konseyi"nin gayri meşru olduğunu ve bunu tanımadıklarını söyledi.

Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında düzenlenen darbe karşıtı gösterilere odaklanıldığını ancak Tahrir Meydanı ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı önündeki darbe yanlısı gösterilerin görmezden gelindiğine dikkati çeken Arif, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ulusal Güvenlik Konseyi neden Tahrir ve İttihadiye'deki gösterileri ulusal güvenliği tehdit etmesi açısından ele almıyor? Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarını konu eden medya, trafiği ve günlük hayatı etkileyen diğer gösterileri neden manşetlerine taşımıyor. Çünkü bu iki gösteri alanı darbeciler tarafından destekleniyor ve bu meydanların da darbe karşıtlarının mekanı olmasından korkuyorlar."

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler