YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sibsi: "Vahşi azınlıklar bizi korkutamaz"
Sibsi: "Vahşi azınlıklar bizi korkutamaz"
18 Mart 2015 23:28
Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid es-Sibsi, ülkesinin terörle mücadele ettiğini ve demokratikleşme yolunda korkusuzca ilerlediğini belirtti.

Sibsi, devlet televizyonunda yayımlanan açıklamasında, Tunus parlamento binasının bitişiğinde bulunan Bardo Müzesi'ne yönelik saldırıya ilişkin "Halkımız şunu bilmelidir ki; Tunus terörle mücadele etmektedir. Bu vahşi azınlıklar bizi korkutamaz. Son nefesimize kadar acımadan bunlarla mücadele edeceğiz" dedi.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulunan Sibsi, Tunus'un demokratikleşme yolunda korkusuzca ilerlediğini ve bu yolu zaferle noktalayacağını belirterek, "Tunus bayrağı dalgalanmaya, Tunus halkının başı dimdik durmaya devam edecek" diye konuştu. 

Başbakan Habib es-Sayd'ın yanı sıra Adalet, Savunma ve İçişleri bakanlarıyla da temas halinde olduklarını kaydeden Sibsi, "Tunus çeşitli güvenlik kurumlarıyla terörle mücadeleye hazır olana kadar elimden gelen tüm gayreti göstereceğim" ifadelerini kullandı. 

Başkent Tunus'taki parlamento binasının bitişiğinde yer alan Bardo Müzesi'nde, silahlı kişilerin turistleri rehin alması üzerine çıkan çatışmada 17'si turist, Tunus vatandaşı 1 sivil, 1 güvenlik görevlisi ve 2'si saldırgan 21 kişinin hayatını kaybettiği ve 22 turistin yaralandığı açıklanmıştı.

 

AA

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler