YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siber saldırıyı savaş sebebi sayacak!
ABD, bundan böyle siber saldırıları olası savaş sebebi saymaya karar verdi
Siber saldırıyı savaş sebebi sayacak!
02 Haziran 2011 / 07:32 Güncelleme: 02 Haziran 2011 / 08:14

Bilgisayar sistemlerine yönelik çok sayıda hacker saldırısıyla karşılaşan Amerikan yönetimi, bundan böyle siber saldırıları olası savaş sebebi saymaya karar verdi. Amerikan Savunma Bakanlığı’nın gelecek ay yayımlayacağı yeni strateji belgesinde ordunun savaş kuralları değiştirilerek, komutanlara düşman ülkelerin desteklediği bilgisayar korsanlarına karşı askerimisillemede bulunma seçeneği verildiği belirtiliyor.

BACADAN FÜZE TEHDİDİ
Pentagon yetkilileri bu adımın, nükleer reaktörler, boru hatları gibi altyapı hedeflerine saldırmayı düşünenlere bir uyarımesajı olduğunu söylüyor. Adı açıklanmayan bir yetkili, “Elektriğimizi keserseniz, belki biz de bir gün bacanızdan aşağı bir füze gönderebiliriz” diye konuştu.

ABD’lilere korsan saldırı
GOOGLE, bilgisayar korsanlarının Amerikalı üst düzey yetkililerin ‘gmail’ hesaplarının ele geçirdiklerini bildirdi. Saldırı Çin’den yapıldı. Google, korsanların ayrıca Çinli muhalifler, askeri yetkililer ve gazetecilerin elektronik posta hesaplarına da saldırıldığını duyurdu. “Anonymous’’ adlı korsan bir grup da, Yunanistan’a uygulanan ciddi kısıtlamaları protesto için, IMF’e internetten saldırı düzenlenmesi çağrısında bulundu. (Habertürk)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler