YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şeytana atılan taşlar parayla' yalanı
'Şeytana atılan taşlar parayla' yalanı
26 Eylül 2015 20:01
Bazı haber sitelerinde 'Mina'da şeytana atılan taşların parayla satıldığı'na yönelik gerçek dışı bir haber yapıldı. Oysa ki, gerçekte hacılar, Muzdelife Meydanı'nda topluyor.

Mina'da yaşanan izdiham faciasının ardından birçok polemik yaşanıyor. Suudi yönetiminin organizasyondaki eksikliği birçok çevre tarafından eleştiriliyor. Ancak hac ile ilgili ortaya atılan yalan ve haddini aşan haberlerin de ardı arkası kesilmiyor. 

ŞEYTANA ATILAN TAŞ 9 DOLARA SATILIYOR İDDİASI

Son olarak bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada dolaşan yalan haberde, hac vazifelerinden biri olan şeytan taşlama için toplanan taşların Suudi Arabistan yönetimi tarafından parayla satıldığı iddia edildi.

7 TANE TAŞ 3 DOLAR

Hiçbir mesnedi olmadan ortaya atılan bu iddiaya göre Müzdelife'deki görevliler milyonlarca hacı adayına 7 taşı bir poşete koyuyor ve bu poşeti 3'er dolardan satıyor. Bu da Suud yönetimine taş satışından 135 milyon dolar kazandırıyor.

'BÖYLE BİR ŞEY YOK'

Hac ibadeti hakkında az bir bilgisi olan birinin bile bildiği üzere şeytan taşlamada kullanılan taşlar Arafat, Müzdelife ve Mina'daki meydanlarda toplanıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler