YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şengal'i kurtarma operasyonu sürüyor
Şengal'i kurtarma operasyonu sürüyor
27 Aralık 2014 12:49
IKBY askeri gücü Peşmergenin, Şengal'i (Sincar) kurtarma operasyonu kapsamında IŞİD militanı 15 kişiyi öldürdüğü, 40'ını da sağ ele geçirerek gözaltına aldığı belirtildi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) askeri gücü Peşmergenin, Şengal'i (Sincar) kurtarma operasyonu kapsamında IŞİD militanı 15 kişiyi öldürdüğü, 40'ını da sağ ele geçirerek gözaltına aldığı belirtildi.

Şengal'i savunmaları için oluşturulan "Gönüllü Yezidiler'in" Saha Komutanı Nawaf Hedida, AA muhabirine yaptığı açıklamada Peşmerge ve bazı Kürt grupların başlattığı operasyonun devam ettiğini söyledi.  

İlçenin Kuzey doğusundaki Hammaş bölgesine düzenlenen baskında terör örgütü IŞİD'in 15 militanının öldürüldüğünü kaydeden Hedida, 40 kişinin kaçmaya çalışırken gözaltına alındığını ifade etti.  

Hedida, öldürülenlerin ve gözaltına alınanların çoğunun Irak vatandaşı olduğunu belirterek, "etkisiz hale getirilen bu teröristler, Yezidi kızlarının kaçırılmasından sorumluydular" dedi.

Musul'un en büyük yerleşim birimlerinden bir olan Şengal'in kurtarılması için 7 gün önce Peşmerge ve bazı Kürt grupları tarafından büyük bir operasyon başlatılmıştı.

 

AA

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler