YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçimlerin galibi belli oldu
Seçimlerin galibi belli oldu
23 Mayıs 2011 16:42
Kıbrıs Rum Kesimi'nde dün yapılan milletvekili genel seçimlerinin galibi belli oldu. Rum lider Dimitris Hristofyas, seçimleri boykotçuların kazandığını söyledi.

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Kıbrıs Rum kesiminde dün yapılan milletvekilliği genel seçimlerinin galibinin boykotçular olduğunu söyledi.

Rum radyosunun haberine göre, Hristofyas, yazılı açıklamasında, yüzde 21 olan boykotçuların oranının ülke koşullarına göre çok yüksek olduğunu belirterek, bu durumun herkesi düşündürmesi gerektiğini kaydetti.

Hristofyas, bu kadar yüksek oranda bir boykotun siyasi sistem için sağlıklı bir durum olmadığını ifade etti.

Meclise girmeyi başaran tüm partileri ve seçilen milletvekillerini kutlayan Hristofyas, hükümetin Meclis ile diyaloğunun gelişmesi ve sıkı işbirliğinin devam etmesi için çalışacağını kaydetti.

Hristofyas, ''siyasi partiler arasındaki fikir ayrılıklarından bağımsız olarak ülke içinde birlik sağlanması için çaba göstereceğini'' belirtti.

Kıbrıs sorununun ''Türk tarafının yavaşlatıcı tutumu yüzünden'' çözümsüz kalmaya devam ettiğini de savunan Hristofyas, ilkelere bağlı çözüm için çabalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Bu arada, Hristofyas, 5 gün sürecek ziyaret için bu akşam, beraberinde bir heyetle Avustralya'ya gidecek.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler