YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Scooterla gezen köpek tıklanma rekoru kırıyor
ABD’de su kayağından scooterla gezmeye kadar birçok hareketi eksiksiz şekilde yapan Jumpy adlı köpek sosyal paylaşım sitelerindeki videolarıyla tıklanma rekoru kırıyor.
Scooterla gezen köpek tıklanma rekoru kırıyor
17 Temmuz 2013 / 22:22 Güncelleme: 17 Temmuz 2013 / 23:12

Dünyanın en akıllı ve en iyi eğitilmiş köpeği olarak gösterilen Jumpy sahibinin verdiği her emri kusursuz yerine getirmesiyle görenleri hayrete düşürüyor.

Birçok dizi ve reklam filminde oynayan Jumpy kaykay yapmak, scooterla gezmek, suyun dibindeki bir nesneyi bularak çıkarmak gibi hareketleri başarılı şekilde yerine getiriyor. Tüm bunların yanı sıra ters takla atabilen Jumpy ön ayaklarının üzerinde de durarak birbirine yakın nesnelerin arasından başarıyla geçmesi beceriyor. Jumpy’ye tüm bu hareketleri öğreten kişi ise sahibi olan köpek eğitmeni Omar Von Muller. Los Angeles’te profesyonel köpek eğitmeni olarak çalışan Muller, Jumpy’yi yavru olduğu zamandan beri eğittiğini dile getirerek 4 buçuk yılda Jumpy’nin birçok hareketi yapmakta uzman bir hale geldiğini dile getirdi. Jumpy’nin yanı sıra 7 köpeği daha olan Muller’in diğer köpekleri de en az Jumpy kadar akıllı, yetenekli ve ünlü. Muller’in 7 köpeğinden biri olan Uggie’de daha önce Oscar ödüllü film The Artist’te yer almıştı.İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler