YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Schulz'dan çok sert Brexit açıklaması!
Schulz'dan çok sert Brexit açıklaması!
24 Haziran 2016 11:17
Avrupa Parlementosu Başkanı Martin Schulz, "Avrupa Birliği ile Birleşik Krallık'ın ilişkileri 40 yıldır zaten belirsizdi. Şu an ise her şey çok net. Çıkış yönünde oy kullanan çoğunluğun kararlarına saygı duyuyoruz" dedi.

Avrupa Parlementosu Başkanı Martin Schulz, kişisel Twitter hesabından İngiltere'nin AB'den çıkış kararını değerlendirdi. 

Schulz, "Avrupa Birliği ile Birleşik Krallık'ın ilişkileri 40 yıldır zaten belirsizdi. Şu an ise her şey çok net. Çıkış yönünde oy kullanan çoğunluğun kararlarına saygı duyuyoruz. Şu an ihtiyacımız olan tek şey ise Birleşik Krallık'ın çıkış işlemlerini bir an önce başlatmak" ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Alman televizyonu ZDF'ye konuşan Schulz,  "Sonuca saygı duyuyoruz. Ancak İngiltere ayrılma yönünde karar verdi" dedi. Schulz AB'nin İngiltere ile ciddi bir müzakere yürüteceğini söyleyerek, "Ancak İngiltere gelecekte artık 3. ülke muamelesi" görecektir dedi.

 // Ismail Kalender
Haydi hayırlısı. Almanya bundan sonra sancılar içinde kalacak. Ne yazıkki giden yol Türkiye ye kapılar sonuna kadar ya acilacak yada . Almanyanin çöküşü olacak. Fransa' ve Hollanda referanduma gidiyor. Haydi yolunuz açık olan...
24 Haziran 2016 11:43
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler