YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savunma Bakanlığı'nda patlama: 25 ölü
Yemen'de Savunma Bakanlığı yerleşkesinde düzenlenen saldırıda, ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Askeri yetkililer, Savunma Bakanlığı'ndaki saldırıda ölü sayısının 25'e yükseldiğini bildirdi.
Savunma Bakanlığı'nda patlama: 25 ölü
05 Aralık 2013 / 09:40 Güncelleme: 05 Aralık 2013 / 18:02

Alınan ilk bilgilere göre, Başkent Sana'nın kuzeyindeki Bab el-Yemen bölgesinde bulunan ve içerisinde Genelkurmay Başkanlığı ile Savunma Bakanlığı'na bağlı çalışma ofislerinin bulunduğu askeri yerleşkede, bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Olayda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Güvenlik kordununa alınan yerleşkeden yoğun dumanlar yükselirken, saldırının ardından olay yerine sevk edilen çok sayıda ambulans, yaralıları hastanelere taşıdı.

Patlamanın "ambulans süsü" verilmiş araçlarla yapıldığı ve saldırının El-Kaide'ye bağlı silahlı gruplarca gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

Görgü tanıkları, yaşanan iki ayrı patlamanın ardından "askeri üniforma giymiş" kişilerle, güvenlik güçleri arasında çatışmanın da yaşandığını kaydetti.

Savunma Bakanlığı yetkilileri, saldırıda ilk belirlemelere göre, 18 kişinin öldüğünü ve 30 kişinin yaralandığını bildirdi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler