YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savaş Lordu ağlarsa...
Savaş Lordu ağlarsa...
Savaş Lordu ağlarsa...
28 Mayıs 2008 / 15:30 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Irak ve Afganistan'da savaşmaya gönderdiği yüzlerce askerinin ölümüne neden olan Bush, 2. Dünya Savaşı'nda ölen Amerikan askerleri için düzenlenen anma gününde gözyaşlarına boğuldu...


Amerika'da İkinci Dünya Savaşı'nda ölen askerlerin anısına her yıl düzenlenen 'Anma Günü (Memorial Day)'nde Bush yine ağladı. Başkanlık koltuğunda son aylarına giren ABD Başkanı George Bush, yaptığı konuşmada 'anma gününde başkomutan olarak burada bu üniformaları giyenlerin fedakarlık ve hizmetlerinden dolayı ne kadar gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Bu kişiler harika insanlar ve ABD onlara sahip olduğu için çok şanslı' diye konuştu. Bush, geçtiğimiz ay da, Afganistan'da ölen bir askerin ailesine oğullarının şeref madalyasını verdiği törende ağlamıştı.


SAVAŞ HOLİGANI OLDU


Öte yandan ölen ABD askerlerinin anısına ve Irak ile Afganistan savaş gazilerine destek için kurulan ve her yıl 'askerleri anma günü' (memorial day) için motorsikletleriyle Beyaz Saray'a akın eden Rolling Tender isimli örgüte Bush da üye oldu. Dev motorsikletleri ve Harley Davidson montlarıyla adeta holiganları andıran örgütün bir grup üyesi motorsikletleriyle Beyaz Saray'a gelerek Bush'a kendi montlarından giydirip üyelik seremonisi düzenlediler. Bu arada Cumhuriyetçi Parti'nin adayı John McCain, Memorial Day'i fırsat bilerek Demokrat Parti içindeki başkanlık yarışında önde giden Barack Obama'ya yüklendi. Obama'nın Irak'ı kaybedilmiş bir savaş gibi göstermesine duyduğu kızgınlığı dile getiren McCain, 'Son 2 yıldır Irak'ı ziyaret bile etmeyen Obama, önce gidip neler olduğunu görmeli' diyerek rakibini eleştirdi. (Yeni Şafak)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler