YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarkozy'den küstah açıklama!
Fransa’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın aday adayı Sarkozy, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Türkiye ile sürdürülen müzakerelerin kesileceğini iddia etti.
Sarkozy'den küstah açıklama!
28 Eylül 2016 / 23:34 Güncelleme: 28 Eylül 2016 / 23:36

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın aday adayı olan Nicolas Sarkozy, seçilmesi halinde ilk işinin İngiltere'yi AB'de kalmaya ikna etmek olacağını, Türkiye ile sürdürülen müzakerelerin ise kesileceğini iddia etti.

Seçimler öncesi kampanyasına hız veren Sarkozy, Paris’te işadamları ile yaptığı toplantıda, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde ilk işinin Almanya’nın da desteğiyle İngiltere’yi AB’de kalmaya ikna etmek olacağını söyledi.

Seçildiği takdirde ertesi gün elinde yeni bir AB sözleşme taslağı ile Berlin’e gidip, bunu Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşeceğini ve daha sonraki gün de İngilizleri AB’de kalmaya ikna etmek için Londra’ya geleceğini ifade etti.

Sarkozy, İngilizlere, "Siz AB’den çıkıyorsunuz, ancak bakın elimizde yeni bir sözleşme var, bu da size tekrar üyelikte kalmak için oylama yapmak için bir fırsat veriyor. Bu kez eski Avrupa değil yeni Avrupa söz konusu, siz Avrupa’da kalmak istiyor musunuz ? Eğer ‘evet’ diyorsanız daha iyi olur. Çünkü ben Türkiye ile tam üyelik müzakereleri yaparken, Avrupa’nın ikinci büyük ekonomisini kaybedemem’’ diyeceğini aktardı.

"Türkiye’ye yerinin Asya olduğunu söylemenin zamanı geldi"

Seçildiği takdirde, yeni hazırlanacak sözleşme ile Türkiye ile sürdürülen müzakerelerin kesileceğini belirten Sarkozy, Schengen serbest dolaşımının reformdan geçirileceğini, AB Komisyonu’nun önemli yetkilerinin kısılacağını ve Avro bölgesinin genişletileceğini vadetti.

Sarkozy, "Türkiye’ye yerinin artık Asya olduğunu söylemenin zamanı belki geldi. Ben sadık bir Avrupalıyım. AB’den çıkmayı hiçbir zaman düşünmedim ancak AB de iyi çalışmıyor." dedi.

adam haklı, bizde bu ense olursa hikayesi.
 // hursit dilaver
bu dingilin lafıyla güzel karısının cazibesine bakarak türkiyeyi ABden çıkarmazlar. ancak güzel karısı devreye girerse o başka. neler olur neler.tam FETÖ usülü olur işte.keşke ABden çıkarsalar. göze alamazlar. bizimkiler de hala CİTROEN ,RENO ARABASINA SECDEYE DEVAM ETSİNLER.aynen yılda 400.000 tane araba satan almanyaya yaptığımız gibi. ŞU ARABA SAYISNI YARIYA İNDİRSEK ONLAR BİZE SECDE EDECEK AMA, bunu yapacak ve yaptıracak irade nerde..kuzuya dönerler de, ama lafımızı dinliyen kim....
29 Eylül 2016 Perşembe 14:25
Kızmaya gerek yok. Müstehakkız
 // Ömer
ne de olsa yahudi. fazla söze gerek var mı? üç gün önce netenyahu net olarak ifade etti. Yahu bayram değil seyran değil Müslüman Milli vekil ve idarecilerimiz durup dururken Halkın %99'unun istemediği halde neden terör devleti ile kaşla göz arasında anlaşma imzaladılar? üstelik resmi olarak somut bir özür metni olmadan,ambargo kalkmadan ve katledilen 10 kardeşimize rağmen...sonra çık yok efendim şu şunu şu şunu diyor muş muş! Tükürdüğünü bir kez yalarsan, sana hep ya la tır lar.anladınız mı?...
29 Eylül 2016 Perşembe 14:12
 // Erdal
Turkiyesiz oy allamayan it surusu...
29 Eylül 2016 13:47
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler