YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarkozy'den cumhurbaşkanlığı yarışı sinyali
Sarkozy'den cumhurbaşkanlığı yarışı sinyali
02 Temmuz 2016 21:57
Fransa'da Cumhuriyetçiler Partisi Lideri Nicholas Sarkozy, parti başkanlığından ayrılacağını bildirerek, 2017 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde aday adayı olacağının sinyalini verdi.

Fransa'da merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi Lideri Nicholas Sarkozy, parti başkanlığından ayrılacağını bildirerek, 2017 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde aday adayı olacağının sinyalini verdi.

Partisinin ulusal konsey toplantısında konuşan eski Cumhurbaşkanı Sarkozy, "Bu ulusal konsey benim parti başkanı olarak son konsey toplantım olacak." dedi.

Cumhuriyetçiler Partisi destekçileri önümüzdeki kasım ayında 2017 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylarının kim olacağını oylayacak.

Sarkozy'nin aday adayı olabilmesi için gereken son başvuru süresi olan 9 Eylül 2016'dan iki hafta önce parti başkanlığından istifa etmesi gerekiyor. 

Diğer taraftan kamuoyu yoklamalarında popülaritesi çok düşük olan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da yaptığı açıklamalarla bir kez daha cumhurbaşkanlığı adaylığı için yarışacağının sinyallerini vermişti.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler