YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarkozy meydanlara iniyor
Sarkozy meydanlara iniyor
14 Şubat 2012 11:37
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, seçimler için Perşembe günü meydanlara iniyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenecek Elysee Sarayı seçimleri için Perşembe günü seçim meydanlarına iniyor.

İktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) yetkilileri, Sarkozy'nin Çarşamba günü ''TF1'' televizyon kanalıyla yapacağı röportajda adaylığını resmen açıklayacağını ve ardından ilk kez Annecy kentinde seçim meydanına ineceğini duyurdu.

Sarkozy, Annecy kentinin ardından, ülkenin önemli şehirlerinden Marsilya'da Pazar günü seçmenlerine hitap edecek ve seçim kampanyası hakkında bilgi verecek.

Son kamuoyu yoklamaları, ilk turu 22 Nisan, ikinci turu 6 Mayıs'ta düzenlenecek seçimleri Sosyalist Parti adayı Francois Hollande'ın açık farkla önde bitireceğini ortaya koyuyor.

Sosyalist Parti son olarak, Sarkozy'yi, Yüksek Seçim Kurulu'na şikayet etmekle tehdit etmişti.

Sarkozy'yi, cumhurbaşkanı sıfatıyla yurt içinde yaptığı gezilerde, ''seçim propagandası'' yapmakla suçlayan muhalefet, seçimler için adaylığını resmen ilan etmediği için devletin bütçesinden karşılanan ziyaretler sırasında, Sarkozy'nin seçim propagandası yapamayacağı görüşünü dile getirmişti.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler