YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarkozy hakkında yine dava açıldı
Sarkozy hakkında yine dava açıldı
16 Şubat 2016 23:31
Sarkozy, 2012 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin finansmanı konusunda usulsüzlük yapmakla suçlanıyor.

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında, 2012 yılındaki seçim kampanyasında usulsüzlük yaptığı suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında dava açıldı.

Paris Savcısı François Molins, yaptığı yazılı açıklamada, sorgu hakimi Serge Tournaire tarafından bugün bütün gün ifadesi alınan Sarkozy hakkında, ‘’2012 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin finansmanı konusunda usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle dava açıldığını’’ duyurdu.

Savcılığın bugünkü kararıyla Sarkozy hakkında şu ana kadar açılan dava sayısı ikiye çıktı.

Ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Sarkozy, kaybettiği son cumhurbaşkanı seçim kampanyasının finansmanında, tanıtım ve halkla ilişkiler kampanyasını yürüten Bygmalion şirketinden sahte fatura almakla suçlanıyor.

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların harcayacağı yasal sınır 22,5 milyon avro.

Aynı soruşturma çerçevesinde Bygmalion şirketi de Sarkozy’nin seçim kampanyası masraflarını gizlemek için sahte fatura düzenlemekle suçlanıyor. Bu yöntemle seçim harcamalarının parti faaliyeti gibi gösterilip, Sarkozy’nin seçim kampanyasında yasal sınır olan 22,5 milyon avronun üzerine çıkılmamasının sağlandığı ileri sürülüyor.


AA

 // mustafa
kaddafi destek verdi diye biliyorum. kaddafi libya da işler karışınca sarkozy kaddafi nin gitmesi gerektiğini söyledi. o zaman kaddafi senin seçim kampanyanı ben finanse ettim deyince, libya yı nato bünyesinde ilk vuran fransa olmuştu...
17 Şubat 2016 07:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler