YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarkisyan itiraf etti: Azerbaycan'ın modern silahları var
Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, “Azerbaycan, modern silahlarının olduğunu son üç günde gösterdi. Fakat netice modern silahlarla alınmıyor” dedi.
Sarkisyan itiraf etti: Azerbaycan'ın modern silahları var
06 Nisan 2016 / 18:17 Güncelleme: 06 Nisan 2016 / 18:24

Almanya Başbakanı Angela Merkel, resmi temaslarda bulunmak üzere Berlin’e gelen Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ı Başbakanlık konutunda ağırladı.

Merkel ve Sarkisyan görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

28 yıldır devam eden Dağlık Karabağ sorununun kısa bir zamanda çözümünün mümkün olmayacağını belirten Merkel, silahların susması ve tarafların kalıcı barışın sağlanması için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) dönem başkanlığını devralan Almanya’nın AGİT Minsk Grubu ile görüşerek soruna yardımcı olmaya çalışacağını söyledi.

Merkel, Dağlık Karabağ konusunda bu zamana kadar fazla bir mesafe alınmamasını da eleştirerek, silahlar susmadan barış görüşmelerinin olamayacağını söyledi.

Merkel, Ermenistan’ın AB ile ilişkilerinin gelişmesi ve Türkiye ile komşuluk ilişkilerinin yeniden başlamasını arzuladıklarını söyledi.

“AZERBAYCAN'IN MODERN SİLAHLARININ OLDUĞUNU GÖRDÜK"

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Karabağ halkının savaş istemediğini belirterek, Karabağ halkının bağımsızlık mücadelesi verdiğini ve soruna Karabağ halkının karar vermesi gerektiğini söyledi.

Sarkisyan, Ermenistan’ın gösterdiği görüşmelerin devam etmesinden yana olduğunu ancak Azerbaycan’ın buna yanaşmadığını iddia etti. Sarkisyan bir gazetecinin ‘Rusya sizi destekliyor ve diğer taraftan Azerbaycan’a silah satıyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna ise şöyle karşılık verdi: “Azerbaycan, modern silahlarının olduğunu son üç günde gösterdi. Fakat netice modern silahlarla alınmıyor. Güç ve yaptırım ayrı bir şeydir.”

 

İHA

Güç Mü?
 // Osmanlı
Daha rakibinin ne alemde oldugunu bilmiosun. Artislik yapiosun ermenistan...
Eger gucten bahsediorsan, senle alakali degil, onune kemik atanlara yine yalvaracan demektir. Baska turlu karsi gelmenin veya benzeri tavirlar sergilemenin ihtimali yok dalkavuk......
06 Nisan 2016 23:05
Azerbaycan
 // M.N.A
Ne kadar safsiniz Allah için sarkisyan Azerbaycan'a iltifat etmiyor gözünüzü açın tüm dünyadan yardim istiyor bizi yalniz birakmayin diyor Azerbaycan'ın bir tek dostu Türkiye'dir geri kalan sarkisyan dostudur dağlık Karabağ'i aldığı zaman fransa legyoner taburu göndermişti yine aynı oyun'u yapacaklar...
06 Nisan 2016 20:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler