YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saniye saniye suikast girişimi
Bulgaristan'da, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefet Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı saldırı girişiminde bulunuldu.
Saniye saniye suikast girişimi
19 Ocak 2013 / 14:07 Güncelleme: 19 Ocak 2013 / 14:41

 

Çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu HÖH partisinin 8'inci olağan kurultayında parti lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı bir kişi saldırıya teşebbüs etti.
 
Ahmet Doğan'ın, kongrede program konuşmasını yaptığı esnada, kimliği belirlenemeyen genç bir kişi, elindeki tabanca ile hızla kürsüye doğru koşarak, ateş etmeye çalıştı.
 
Yaklaşık 3 bin kişinin bulunduğu salonda, kürsünün yanında bulunan HÖH milletvekilleri Ahmet Doğan'ı yere yatırırken, saldırganı ateş etmeden etkisiz hale getirdiler.
 
Yaklaşık 5 dakika süren olay sırasında saldırgan, salonda bulunan HÖH milletvekilleri ve delegeler tarafından etkisiz hale getirildi ve güvenliği sağlayan Milli Güvenlik Servisi yetkililerine teslim edildi.
 
HÖH Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, Ahmet Doğan'ın durumunun iyi olduğunu, kongre çalışmalarına yarım saat ara verdiğini açıkladı.
 
HÖH Milletvekili Remzi Osman ise yaptığı açıklamada, saldırıyı sert bir dille kınayarak, saldırganın tanıdık biri olmadığını söyledi.
 
 
 
İşte saniye saniye suikast girişimi:
 
 
 
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler