YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şampiyon o anları anlattı
Formula 1 Şampiyonu Button'a silahlı saldırı girişimi. Button korku dolu dakikaları anlattı.
Şampiyon o anları anlattı
07 Kasım 2010 / 20:47 Güncelleme: 07 Kasım 2010 / 21:14

Brezilya Grand Prix'sine katılmak üzere Sao Paulo'da bulunduğu sırada silahlı saldırı girişimine maruz kalan İngiliz pilot Jenson Button, aracını kullanan gizli polisin sayesinde kurtulduğunu ve bu kişiye teşekkür borçlu olduğunu söyledi.

Formula 1 şampiyonu, Associated Press'e yaptığı açıklamada, oldukça korkutucu bir an yaşadığını belirtti ve ''Şoför mükemmeldi. Bizi beladan kurtardı'' dedi.

Olay esnasında yanında babası, fizyoterapisti ve menajeri de bulunan Button, kırmızı ışıkta durdukları sırada ikisi tabanca, biri makinalı tüfek taşıyan 5 veya 6 gencin kendilerine doğru yaklaştığını, ancak şoförün, 6 aracın arasından sıyrılarak kaçmayı başarabildiğini belirtti.

İngiliz pilot, ''Aracı kullanan gizli polis, bir şeyden rahatsız oldu ve kırmızı ışığa yakalandığımızda önümüzdeki araca oldukça uzak bir mesafede durdu. Sağımızdaki bir binadan oldukça şüpheli görünen 5-6 kişi çıktı. Birden bize doğru koşmaya başladılar. Şoför, çevremizdeki araçlara çarparak yol açtı ve bölgeden uzaklaşmayı başardık'' diye konuştu.

Saldırı girişiminin soygun amacıyla düzenlendiği düşünülüyor. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler