YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şam'da sivil katliamı: 20 ölü, 50 yaralı
Şam'da sivil katliamı: 20 ölü, 50 yaralı
24 Aralık 2015 18:03
Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Hamuriye ilçesine düzenlediği saldırı sonucu 20 sivilin öldüğü, 50 sivilin yaralandığı bildirildi.

Orduya ait savaş uçakları Doğu Guta'da muhaliflerin kontrolünde bulunan Hamuriye ilçesinde bir yerleşim yerine saldırı düzenledi.

Saldırılarda 8'i çocuk 20 sivilin yaşamını yitirdiğini, 50 sivilin de yaralandığını aktaran yetkililer, hava saldırısında yaralananların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığını kaydetti.

Öte yandan Hamuriye'deki yerel medya aktivisti Samir Tateen de orduya ait savaş uçaklarının Hamuriye'de sivil yerleşim yerine 3 füzeyle saldırdığını ifade etti.

Saldırılarda büyük çapta maddi hasar meydana geldiğini, bazı ev ve iş yerlerinde yangın çıktığını dile getiren Tateen, sivil savunma ekiplerinin çok sayıda yaralıyı enkaz altından çıkarttığını belirtti.

Orduya ait savaş uçaklarının Doğu Guta'da Hamuriye, Zemelka, Cobar, Ayn Terna, Arbin ve Duma'ya da saldırdığına değinen Tateen, söz konusu bölgelerde sivil yerleşim yerlerinin hedef alındığına dikkati çekti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler