YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Saldırılar, Gazze'ye ve Mislümanlara karşı"
"Saldırılar, Gazze'ye ve Mislümanlara karşı"
"Saldırılar, Gazze'ye ve Mislümanlara karşı"
16 Ocak 2009 / 16:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Hamas Lideri Halid Meşal, "İsrail'in ateşkes koşullarını kabul etmeyeceğiz" dedi.


İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının ele alındığı toplantı Katar'ın başkenti Doha'da başladı. Toplantıda konuşan Hamas Lideri Meşal, "İsrail'in ateşkes koşullarını kabul etmeyeceğiz" dedi. Silahlı direnişin saldırılar bitene kadar süreceğini söyleyen Hamas, Arap ülkelerini İsrail ile ilişkileri kesmeye çağırdı.


Hamas Lideri, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıların Hamas'a karşı olmadığını söyleyerek, "Saldırılar Gazze'ye karşı ve Müslümanlara karşı" dedi.


İsrail'in taleplerini kabul etmeyeceklerini açıklayan Hamas lideri Halid Meşal, kendi taleplerinde ısrarlı olduklarını söyledi.


Siyasi büro şefi Halid Meşal, Doha'daki “Olağanüstü Gazze Zirvesi” adıyla düzenlenen toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Hamas'ın, roket saldırılarının durdurulmasından önce Gazze Şeridi'nin sınır geçişlerinin hemen açılması talebini yineledi.


Meşal, konuşmasında liderlere, Hamas'ın taleplerini desteklemeleri, İsrail ile ilişkileri kesmeleri ve İsrail'i boykot etmeleri çağrısında da bulundu.


Konuşmasının başında İsrail'in ateşkes taleplerini kabul etmeyeceklerini belirten Meşal, saldırılar duruncaya kadar savaşa devam edeceklerini de kaydetti.


İsrail, Hamas'ın roket saldırılarının durdurulmasını ve yeniden silahlanmayacağının garanti edilmesini istiyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler