YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahnede ABD, hedefinde ise yine Türkiye var
Gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ABD'nin yeniden bir darbe beklentilerinin boşa çıktığını ifade ederek, ''TSK darbe yapacakmışcasına söylemlerin ortaya çıkması bir süredir sürdürülen bir ABD temelli kampanyaydı ama boşa çıktı'' ifadelerini kullandı.
Sahnede ABD, hedefinde ise yine Türkiye var
05 Nisan 2016 / 05:23 Güncelleme: 05 Nisan 2016 / 08:49

Kanal A'da yayınlanan Fahrettin Damga'nın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programına konuk olan Gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz Türkiye üzerinde etkin bir faaliyet yürütmeye çalışan ABD ve asıl amaçları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Paralel terör örgütü ve yandaşlarınının ABD bağımlılığı...

Korkmaz, ABD destekçisi terör örgütü yandaşı kesime dikkat çekerek, "Kendi ülkesinin Cumhurbaşkanını aşağılamaya çalışan ve Türkiye'nin bağımsızlığına karşı konuşlanmış vaziyette ABD ve İsrail hesabına çalışan akademisyeninden politikacısına, medya mensubu çalışanına kadar, ne kadar Amerikancı iliştirilmiş isim varsa bir gün Türkiye'nin lehine, milli menfaatler çerçevesinde bir söz sarf etmemişlerdir ve bir gün dahi olsun ABD ve İsrail'i eleştirmemişlerdir. Bunlar ABD'nin piyonu ve destekçisi olarak varlıklarını sürdürmeye devam etmektedir.

Bir diğer mesele olan ABD - PYD ilişkisinde ise ABD ne derse ve ne yaparsa yapsın Türkiye Cumhuriyeti ABD-PYD kirli ilişkisini mesele yapmaya devam edecektir. ABD = PKK = Paralel Terör Örgütü'dür'' şeklinde konuştu.

"Basın özgürlüğünü değil casusluğu savunuyorlar"

Korkmaz, basın özgürlüğü adı altında konuşanların bu sözlerin arkasında ifade emek istediklerinin çok farklı olduğunu ifade ederek, ''ABD destekçisi medya mensubu çalışanların basın özgürlüğü adı altında konuşmalarında söyleyemedikleri şeyler var. 'Şu bizim casus çocukları bırakın diyemedikleri için basın özgürlüğü adı altında konuşuyorlar'.

Bunlar sizin gazetecilerinizdir, sizin iyi çocuklarınızdır, bunlar gazeteci değil casustur. Basın özgürlüğüyle ilgili konularda Türkiye Cumhuriyeti'nin batılı devletler hesabına, bağımsızlığını yıkmaya çalışan bir güruhun gazeteci gibi görünen etki alanı ve casus grubunun medya özgürlüğünden bahsedemezsiniz. Bu basın özgürlüğü değildir. Casusluk faaliyetine karşı söylediklerimizdir. Türkiye'nin bağımsızlığına karşı batılı devletler hesabına çalışan gazetecilerin basın özgürlüğünden söz edemezsiniz'' dedi.

ABD'nin darbe beklentisi fos çıktı

Kazdağlı, "TSK'nın darbe yapacakmışcasına dair söylemlerin ortaya çıkması bir süredir sürdürülen bir kampanyaydı. Asker darbe yapacak ve Erdoğan devrilecek şeklinde bir kampanya yürütüldü. FETÖ'de güya bir bedduayla orduya talimat vererek darbeyi başlatmaları çağrısında bulunmuş işaretini verdi gibi bir algı oluşturularak bu kampanya yürütülmeye çalışıldı.

ABD'nin de bu yönde açık bir beklentisi söz konusuydu. ABD'den yükselen seslere de bakarsak açık ve net bir şekilde 'ABD yönetimi bir askeri yönetimle çalışabilir' ifadelerini kullandılar. Şu ana kadar Türkiye'de olan 4 darbeninde arkasında ABD vardı. Yine benzer bir şekilde darbe ortamı oluşturmak istediler ama amaçlarına ulaşamadılar'' şeklinde konuştu.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler