YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'ya kabus gösteren tahmin
Rusya'ya kabus gösteren tahmin
22 Şubat 2016 19:20
Rusal şirketinin patronu Oleg Deripaska, rublenin dolar karşısında değer kaybedebileceği ve petrol 18 dolara düşebileceğini söyledi.

Rusya’nın önde gelen oligarklarından Deripaska, petrolün 18 dolara düşebileceği tahmininde bulundu.

Rusal şirketinin patronu Oleg Deripaska, petrolün 18 dolara düşebileceği, rublenin dolar karşısında 100 seviyelerine çıkabileceği öngörüsünde bulunarak, "Bu durumda ölmeyiz. Böyle bir senaryonun gerçekleşebileceğini anlayarak yolumuza devam etmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Dolar/Ruble paritesi 100'ü görebilir

Rus Kommersant gazetesinde yer alan habere göre, dünyanın en büyük alüminyum şirketleri arasında gösterilen Rusal’ın sahibi Oleg Deripaska, petrol fiyatlarının varil başına 18 dolara kadar gerileyebileceğini belirtti.

Petrol fiyatlarının söz konusu seviyeye gerilemesi halinde, dolar/ruble paritesinin ise 100 seviyesine yükselebileceği uyarısında bulunan Deripaska, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaşadığımız durumun çok daha iyi hale gelmeyeceğini anlamamız lazım. Petrol 18 dolara düşebilir, ruble, dolar karşısında 100 seviyelerine çıkabilir. Bu durumda ölmeyiz. Böyle bir senaryonun gerçekleşebileceğini anlayarak yolumuza devam etmek zorundayız.”

'Ekonomi dış etkenlere fazla bağımlı'

Mevcut ekonomik koşullarda Rus hükümetinin yaşadığı en büyük sıkıntının, federal bütçenin ve Rezerv Fonu’nun önümüzdeki yıla kadar erime ihtimali olduğunu belirten Deripaska, “Ekonomimiz dış etkenlere fazla bağımlı. Ayrıca ülkemizin yargı sistemi, yolsuzluklar, kaliteli iç pazar kredi piyasasının eksikliği ve Merkez Bankası’nın uyguladığı maliye politikaları, Rusya’daki iş ortamını olumsuz etkileyen diğer faktörler” tespitinde bulundu.

Rusya
 // Adıyaman'lı Akın
Daha beter olun....
23 Şubat 2016 06:44
inşaallah
 // murtaza
beter olsunlar din düşmanları, kafirler....
22 Şubat 2016 21:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler