YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'ya bir şok da o ülkeden!
Ukrayna, Rus uçaklarının hava sahasını kullanmasını yasaklama kararı aldı. Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Başkanı Aleksandır Turçinov "Hava Sahamızı ihlal eden Rusya'ya karşı biz de Türkler gibi profesyonel davranmalıyız" dedi.
Rusya'ya bir şok da o ülkeden!
25 Kasım 2015 / 16:16 Güncelleme: 25 Kasım 2015 / 20:37

Ukrayna  Başbakanı Arseny Yatseniuk, hükümetin Ukrayna hava sahasını tüm Rus uçaklarına kapatma kararı aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz ay Ukrayna, Rus uçaklarının ülkeye uçuşunu yasaklamış, yasak uçakların ülkenin hava sahasını kullanmasını kapatmamıştı.

TRANSİT GEÇİŞLERDE DAHİL

Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk bugün yapılan kabine toplantısında Ukrayna hava sahasının tüm Rus uçaklarına, transit geçişler de dahil olmak üzere tamamen kapatıldığını açıkladı.

RUS UÇAKLARINA YASAK GELDİ

Başbakan, “Bundan sonra Rus hava yolları ve Rus savaş uçaklarının Ukrayna hava sahasını kullanma yetkisi yoktur” açıklamasında bulundu.

PUTİN HER ZAMANKİ GİBİ YALAN SÖYLÜYOR

Timeturk'un haberine göre;us uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi Ukrayna basınında geniş yer buldu.

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Başkanı Aleksandır Turçinov basına yaptığı açıklamada: "Hava Sahamızı ihlal eden Rusya'ya karşı biz de Türkler gibi profesyonel davranmalıyız" dedi.

Bir diğer açıklama ise  Gürcistan'ın eski Cumhurbaşkanı ve Ukrayna'nın Odessa valisi Mihail Saakaşvili'den geldi.

Sakaşvili Türkiye tarafından düşürülen Rus Uçağıyla ilgili yaptığı açıklamada: "Putin her zaman olduğu gibi yine yalan söylüyor. Eldeki veriler gösteriyor ki; Rus uçakları Türkiye'nin Hava sahasını ihlal etmiştir" dedi.

Sakaşvili düşen uçağın hedefinin IŞİD olmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Düşürülen uçağın asla IŞİD'in olmadığı tam tersine Esed rejimine karşı savaşan muhaliflerin olduğu bölgede uçuyordu. Bu olay bir kez daha ispat ediyor ki; Putin terörle mücadelede faydasız bir müttefiktir" diye belirtti.

Ezilenler
 // Mehmetçik
Bu dünyada hep ezilenler doğruyu söy
ler onlarında sesi duyulmaz...
25 Kasım 2015 19:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler