YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Rusya'nın uluslararası sistemi ihmali hepimiz için tehdit'
İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Rusya'nın uluslararası sistemin norm ve kurallarını ihmal ettiğini belirterek, "Bu tabii ki hepimiz için bir tehdittir." ifadesini kullandı.
'Rusya'nın uluslararası sistemi ihmali hepimiz için tehdit'
30 Mart 2016 / 23:00 Güncelleme: 31 Mart 2016 / 09:21

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, uluslararası kuralları göz ardı eden Rusya'nın tüm ülkeler için tehdit oluşturduğunu söyledi.

Reuters'in haberine göre, Gürcistan'ı ziyaretinde konuşan Hammond, "Rusya, uluslararası davranış normlarını göz ardı ediyor ve uluslararası sistem kurallarını ihlal ediyor. Bu, hepimiz için sorun ve tehdit oluşturuyor" dedi.

Öte yandan Hammond, terör örgütü DAEŞ'e karşı mücadelede Rusya'yla ortak çıkarları olduğunu da vurguladı. İngiliz bakan, daha önce de Rusya'ya yönelik sert açıklamalarda bulunmuştu.

Avam Kamarası'ndaki bir konuşmasında Rusya lideri Putin'in Rus güçlerinin bir bölümünün geri çekilmesi emri vermesini değerlendiren Hammond, 'karısını dövmeyi bırakan bir kocanın alkışlanmayı hak etmediğini'söylemişti.

ne dediğimi onlar çook iyi bilir tabi.
 // hursit dilaver
sayın devlet-i fehimanenin hariciye vekili beyim, rusya senin için çook önemli olmalı.. şu bizim 250.000 şehit ve 250.000 kayıp verdiğimiz çanakkale savaşını kazansaydınız, istanbuldan önce rusyaya çar efendiye yardıma gidecektiniz..akrabalık var tabi..onun için ruslar hakkında bari bize şişkebap rakii gibıi muhabbet yapma.yoksa benim bildiğim ve ÖLMEDEN BİR GECE ÖNCE ,AMAN İNGİLTERE BURAYA BİR BAŞKAN GÖNDERSİN,ben ölüyorum diyebilecek kadar adamını seçen ve saygın kurucu devletsiniz.okey mi....
30 Mart 2016 Çarşamba 23:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler